Wybierz region

Wybierz miasto

  Darek najlepszy w Europie

  Autor: (MZ)

  2003-03-21, Aktualizacja: 2004-12-17 23:34 źródło: Dziennik Zachodni

  Darek Świercz, 8-letni szachista klubu LKS Orkan Piekary Śląskie, wywalczył w Budapeszcie tytuł mistrza Europy w szachach aktywnych do lat 10. Od tradycyjnych różnią się one jedynie czasem, który zawodnicy mają na ...

  Darek Świercz, 8-letni szachista klubu LKS Orkan Piekary Śląskie, wywalczył w Budapeszcie tytuł mistrza Europy w szachach aktywnych do lat 10. Od tradycyjnych różnią się one jedynie czasem, który zawodnicy mają na zakończenie partii. W szachach aktywnych gracz ma do dyspozycji jedynie pół godziny.

  W Budapeszcie piekarzanin zostawił w pokonanym polu dziewięciu przeciwników. Nie przegrał ani jednej partii. To jego największy dotychczasowy sukces. W jego kategorii wiekowej startowało w mistrzostwach 93 zawodników z całej Europy.

  - Poziom zawodów był bardzo wysoki. Darek potwierdził swoje umiejętności po zajęciu pierwszego miejsca na Międzynarodowym Turnieju Młodych Talentów w Trzebinii - informuje Stanisław Kumorowicz, dyrektor Orkana.

  Sukcesy młodego szachisty zostały również docenione przez trenera reprezentacji, który właśnie zdecydował się powołać Darka do kadry.

  Sonda

  Jak sądzisz, ile powinien zarabiać prezydent miasta?

  • 3- 5 tysięcy złotych (32%)
  • 2- 3 tysięcy złotych (31%)
  • 5- 10 tysięcy złotych (26%)
  • powyżej 10 tysięcy złotych (10%)