Wybierz region

Wybierz miasto

  Górnik gromi

  Autor: (MZ)

  2003-03-25, Aktualizacja: 2004-12-17 23:33 źródło: Dziennik Zachodni

  Kolejne efektowne zwycięstwo w rozgrywkach II ligi odnieśli tenisiści stołowi Górnika Miechowice. Podopieczni trenera Michała Napierały rozgromili na wyjeździe Olimpijczyka Zawiercie 8:2 i bez porażki prowadzą w tabeli, ...

  Kolejne efektowne zwycięstwo w rozgrywkach II ligi odnieśli tenisiści stołowi Górnika Miechowice. Podopieczni trenera Michała Napierały rozgromili na wyjeździe Olimpijczyka Zawiercie 8:2 i bez porażki prowadzą w tabeli, mając nad Gwiazdą Skrzyszów sześć punktów przewagi. Bardzo ważne zwycięstwo odniósł Skarbek Tarnowskie Góry, walczący o utrzymanie się w słabszej grupie II ligi. Tarnogórzanie pokonali po zaciętym meczu OSiR Kłobuck 6:4.


  Spotkanie Górnika w Zawierciu rozpoczęło się niepomyślnie. W pierwszym pojedynku niespodziewaną porażkę z Tadeuszem Piotrowskim poniósł Andrzej Frankowski i gospodarze objęli prowadzenie. Do remisu szybko doprowadził jednak Jacek Szubski.

  - Piotrowski to bardzo utytułowany i doświadczony zawodnik. Wiele lat grał w pierwszej lidze, potem w Niemczech. Sprawił nam w tym meczu sporo kłopotów - wyjaśniał Napierała.
  Górnik bardzo szybko przejął inicjatywę i po zwycięstwach Grzegorza Iwaniuka i Mirosława Pierończyka, a następnie wygranych deblach, objął spokojne prowadzenie 5:1. Kolejne pojedynki wygrali Bartosz Kwodawski, Pierończyk i Iwaniuk. Wynik meczu ustalił Artur Górniak, pokonując Jacka Szubskiego.

  - Przy odrobinie szczęścia mogło skończyć się nawet na wyniku 10:0 dla Górnika - uważa Napierała. - Gospodarze postawili jednak opór i we wszystkich pojedynkach grali bardzo walecznie i ambitnie. Z drugiej strony niewiele brakowało, żeby mecz skończył się wynikiem na przykład 6:4. W końcu to jest sport. W gruncie rzeczy byliśmy jednak drużyną lepszą i odnieśliśmy jak najbardziej zasłużone zwycięstwo.
  Punkty dla Górnika zdobyli: Iwaniuk (2,5), Pierończyk (2,5), Kwodawski (1,5), Szubski (1) i Frankowski (0,5).

  - Ustabilizowaliśmy formę i spokojnie wygrywamy kolejne mecze. Co prawda, czujemy się mocni, jednak nie chcę zapeszać w kontekście zbliżających się baraży o pierwszą ligę - zaznacza trener Górnika.

  Na drugim biegunie II ligi bardzo ważne zwycięstwo odnieśli tarnogórzanie. Zwycięstwo z OSiR-em Kłobuck przybliża drużynę prowadzoną przez trenera Mariana Michalskiego do utrzymania się, jednak nic nie jest jeszcze przesądzone. Swój mecz wygrał też Górnik Mysłowice, również walczący o ligowy byt.

  - Sytuacja nadal jest bardzo zagmatwana, bo kilka drużyn walczących o utrzymanie ma tyle samo punktów, co my. Nie ukrywam, że rywale napędzili nam strachu. Zagrali bez obciążeń i byli nawet bliscy remisu. Skończyło się jednak dobrze - podkreśla trener Skarbka.

  Punkty dla Skarbka zdobyli: Dawid Borycka (2), Marek Świerczek (2), Patryk Lebek (1) i Michał Morcinek (1).

  Sonda

  Jak sądzisz, ile powinien zarabiać prezydent miasta?

  • 3- 5 tysięcy złotych (32%)
  • 2- 3 tysięcy złotych (31%)
  • 5- 10 tysięcy złotych (26%)
  • powyżej 10 tysięcy złotych (10%)