Wybierz region

Wybierz miasto

  Górnik kończy sezon halowy

  Autor: MARCIN ZASADA

  2003-03-27, Aktualizacja: 2004-12-17 23:33 źródło: Dziennik Zachodni

  Tenisiści Górnika Bytom zakończyli sezon halowy. Po bardzo udanym lecie, bytomianie nie zaniedbali również startów w zimie. Na szczególną uwagę zasługują świetne wyniki Grzegorza Panfila, Anety Turaj, Michała Sekuły, ...

  Tenisiści Górnika Bytom zakończyli sezon halowy. Po bardzo udanym lecie, bytomianie nie zaniedbali również startów w zimie. Na szczególną uwagę zasługują świetne wyniki Grzegorza Panfila, Anety Turaj, Michała Sekuły, Mateusza Szmigla, Romana Garguli i Damiana Bartosiaka.


  Autorem najlepszych zimą wyników jest niewątpliwie 15-letni Grzegorz Panfil, który rywalizował nie tylko z kadetami, ale i z juniorami i seniorami. Co więcej, odnosił znaczące sukcesy. Najważniejszym z nich jest niewątpliwie Mistrzostwo Polski kadetów w deblu i wicemistrzostwo w singlu, wywalczone na kortach w Szczecinie. Równie wielkim osiągnięciem jest zwycięstwo w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym juniorów rozegranym w Bytomiu. Co ciekawe, Grzegorz był na tych zawodach najmłodszym z zawodników.

  - Jestem zadowolony ze swoich startów. Cieszę się z tak dobrych wyników. W ostatnich tygodniach bardzo ciężko pracowałem, aby udanie wejść w sezon letni - podkreśla Grzegorz.

  Panfil wygrywał w tym sezonie również OTK kadetów, a także dobrze radził sobie na turniejach z serii Grand Prix seniorów. Bytomianin dziś rozpoczyna walkę w ostatnim turnieju halowym, z serii ETA do lat 16 w Bratysławie.

  - Liczę na bardzo dobre starty Grzegorza wiosną - zapowiada Zbigniew Panfil, ojciec i trener młodego tenisisty. - Już pojawiło się przed nim wiele wspaniałych możliwości. Na początek Grzegorz weźmie udział w turniejach ETA do lat 16 w Belgii. W tym roku zamierzamy również spróbować sił w turniejach światowych z serii ITF. Wiosna będzie nasza. Szukamy jeszcze jedynie sponsora.

  Bardzo dobry początek sezonu miała również Aneta Turaj, która niespodziewanie zajęła trzecie, a potem drugie miejsce na turniejach Grand Prix seniorek. Bytomianka w parze z Patrycją Komarską zdobyła również brązowy medal Mistrzostw Polski.

  Obok Panfila świetnie radzi sobie również Michał Sekuła, drugi z reprezentantów Polski kadetów. Największym sukcesem Michała było tej zimy zwycięstwo w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym do lat 16. Oprócz tego, razem z Panfilem wcześniej wygrali też w grze deblowej na OTK.

  Mateusz Szmigiel zdobył tej zimy srebrny medal w grze podwójnej na Mistrzostwach Polski młodzików. Oprócz tego wygrał turniej Super Masters rozgrywany w Gdyni. Jego rówieśnik, Szymon Tatarczyk może natomiast pochwalić się złotym medalem w deblu na Mistrzostwach Polski.
  Na koniec warto wspomnieć o sukcesach skrzatów. Damian Bartosiak i Roman Gargula są medalistami Mistrzostw Polski. Obaj zdobyli brąz w deblu, a Gargula dodał jeszcze brązowy krążek w grze pojedynczej.

  Sonda

  Jak sądzisz, ile powinien zarabiać prezydent miasta?

  • 3- 5 tysięcy złotych (32%)
  • 2- 3 tysięcy złotych (31%)
  • 5- 10 tysięcy złotych (26%)
  • powyżej 10 tysięcy złotych (10%)