Wybierz region

Wybierz miasto

  Milion dolarów za Park Wodny

  Autor: (EM)

  2003-04-01, Aktualizacja: 2004-12-17 23:32 źródło: Dziennik Zachodni

  Firma MJJ Productions, której właścicielem jest Michael Jackson, chce zainwestować w Polsce "poważne pieniądze". Prawdopodobnie będzie to milion dolarów.

  Firma MJJ Productions, której właścicielem jest Michael Jackson, chce zainwestować w Polsce "poważne pieniądze". Prawdopodobnie będzie to milion dolarów. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, przedstawiciele MJJ Productions rozważają możliwość zakupu tarnogórskiego Parku Wodnego (na zdjęciu) i przyległych do niego terenów. Miałby tam powstać wielki kompleks usługowo - rozrywkowy oraz największy Lunapark Europy.


  - Jeszcze nie zdecydowaliśmy o wyborze miejsca, gdzie chcielibyśmy zainwestować pieniądze - mówi Joan Kowalsky, przedstawicielka MJJ Productions na Europę Środkową. - Rozważamy kilka propozycji. Nie ukrywam, że Tarnowskie Góry mają bardzo dogodną lokalizację.


  Nie pierwszy raz MJJ Productions rozważa możliwość zainwestowania w tym rejonie. Kilka lat temu firma negocjowała z władzami Świerklańca możliwość zakupu zamku w Nakle Śląskim, o czym obszernie pisał "DZ". - Park Wodny i jego otoczenie spełniają nasze oczekiwania. Wiemy, że firma ma kłopoty. Ze wstępnych analiz przeprowadzonych przez zespół naszych doradców wynika, że właściciele obiektu powinni być zainteresowani jego sprzedażą, a cena, którą możemy zaproponować, wydaje się być korzystna - powiedziała "DZ" Kowalsky. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że z tarnogórskim Parkiem Wodnym o pieniądze MJJ Productions rywalizują jeszcze dwa podobne obiekty z Krakowa i Poznania.

  Sonda

  Jak sądzisz, ile powinien zarabiać prezydent miasta?

  • 3- 5 tysięcy złotych (32%)
  • 2- 3 tysięcy złotych (31%)
  • 5- 10 tysięcy złotych (26%)
  • powyżej 10 tysięcy złotych (10%)