Wybierz region

Wybierz miasto

  Muariolanza na scenie

  Autor: (sb)

  2007-04-13, Aktualizacja: 2007-04-12 14:58 źródło: Dziennik Zachodni

  Muariolanza to projekt gitarzysty Mariusza Orzełowskiego (gra też m.in. na trąbce, basie i klawiszach), absolwenta Instytutu Jazzu katowickiej Akademii Muzycznej.

  Muariolanza to projekt gitarzysty Mariusza Orzełowskiego (gra też m.in. na trąbce, basie i klawiszach), absolwenta Instytutu Jazzu katowickiej Akademii Muzycznej. To nie tylko jazz, a sam Mariusz od lat jest fanem muzyki ambient, wielbicielem Briana Eno i wyznawcą zasady Johna Cage'a "cisza nie istnieje - wszystko jest muzyką".

  Rejestruje dźwięki otoczenia - śnieg skrzypiący pod butami, Amsterdam w godzinach szczytu, pralkę Franię na pełnych obrotach, sampluje je i wykorzystuje w swoich piosenkach. W muzyce Muariolanzy jest jazz i ambient (stąd określenie jazzbient), ale też reggae, funk, noise i dużo psychodelii. Na koncertach grupę tworzą Mariusz Orzełowski (gitara), Marcin Babko (głos, pogłos), Dominik Mietła (trąbka), Sylwester Walczak (bas), Pierre (perkusja) i Marta Kosek (wizualizacje).

  Ich płyta "Muarioland" ukazała się w marcu 2006 r. - Chcę robić nową muzykę. Wymyślać rzeczy, jakich wcześniej nie było. Trzeba łamać stereotypy, żyć bez blokad - przyznaje Mariusz Orzełowski w wywiadach. Więcej informacji na temat projektu można znaleźć na stronie www.muariolanza.pl. Koncert rozpocznie się o godz. 19. Bilety kosztują 15 zł.

  Sonda

  Jak sądzisz, ile powinien zarabiać prezydent miasta?

  • 3- 5 tysięcy złotych (32%)
  • 2- 3 tysięcy złotych (31%)
  • 5- 10 tysięcy złotych (26%)
  • powyżej 10 tysięcy złotych (10%)