Wybierz region

Wybierz miasto

  Muzyczne laury

  Autor: (sb)

  2003-03-27, Aktualizacja: 2004-12-17 23:33 źródło: Dziennik Zachodni

  Ze sceny płynęły głównie piosenki refleksyjne, romantyczne i miłosne, i to właśnie one podbiły serca jurorów podczas IV Międzyszkolnego Konkursu Piosenki "Jeśli potrafisz, pchaj się na afisz".

  Ze sceny płynęły głównie piosenki refleksyjne, romantyczne i miłosne, i to właśnie one podbiły serca jurorów podczas IV Międzyszkolnego Konkursu Piosenki "Jeśli potrafisz, pchaj się na afisz". Konkurs odbył się wczoraj w Bytomskim Centrum Kultury. Na scenie wystąpili uczniowie szkół średnich i po raz pierwszy w historii konkursu uczniowie III klas gimnazjów.


  Wykonawcy zaśpiewali znane przeboje z repertuaru Celine Dion, Whitney Houston, Perfectu, a także nowych idoli, czyli Eweliny Flinty oraz Szymona Wydry.

  Jurorzy, czyli Zbigniew i Halina Fabijanowscy z Prywatnej Szkoły Muzyki Rozrywkowej w Chorzowie, Jolanta Sznajder, dyrektorka bytomskiej OSM, Ireneusz Herisz, dyrektor MDK nr 1 oraz Małgorzata Nowak, nauczycielka muzyki, przyznali trzy główne nagrody oraz cztery wyróżnienia.

  Urzekła wszystkich piosenka Celine Dion "Dlatego, byś mnie kochał" w wykonaniu duetu Konsonans, który tworzą Agnieszka Stańczyk z IV LO oraz Bożena Trojniak z Technikum Hotelarskiego. Razem śpiewają od lat. - Ta piosenka wiele znaczy w naszym życiu, dlatego potrafiłyśmy wyrazić odpowiednio emocje. Nie miałyśmy też w ogóle tremy. Ostatnio wolimy irlandzkie klimaty i poezję śpiewaną - powiedziała nam Bożena.

  Drugie miejsce zajęła Marta Król, uczennica szkoły muzycznej, a trzecie przypadło Katarzynie Farasiewicz z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1. Katarzyna otrzymała również nagrodę publiczności, którą był aparat fotograficzny. Wygrała też specjalną nagrodę, konsultacje w zakresie emisji głosu w szkole Fabijanowskich. - Zaśpiewałam balladę Vanessy Williams "Save the best for last". Przygotowywałam się przez tydzień. Generalnie śpiewam dużo i od dawna, w zespole, jak i solo. Nie spodziewam się zwycięstwa - stwierdziła przed ogłoszeniem werdyktu.

  Wyróżniono Tomasza Dynama z VIII LO oraz Alicję Grądziel z Gimnazjum nr 7, których także nagrodzono lekcjami w chorzowskiej szkole.

  Konkurs od czterech lat przygotowuje Zespół Szkół Zawodowych nr 1. Nagrody w postaci radiomagnetofonów, discmanów, walkmenów zafundowała Rada Rodziców.

  Sonda

  Jak sądzisz, ile powinien zarabiać prezydent miasta?

  • 3- 5 tysięcy złotych (32%)
  • 2- 3 tysięcy złotych (31%)
  • 5- 10 tysięcy złotych (26%)
  • powyżej 10 tysięcy złotych (10%)