Wybierz region

Wybierz miasto

  Nie pójdą na wagary

  Autor: (kaw)

  2003-03-21, Aktualizacja: 2004-12-17 23:34 źródło: Dziennik Zachodni

  Dziś pierwszy dzień Wiosny. Dzień Wagarowicza! Uczniowie piekarskich szkół nie pójdą jednak na tradycyjne wagary. W wielu szkołach wyświetlane są filmy, odbywają się różne turnieje i zabawy. Słowem jest tak ciekawie, że.

  Dziś pierwszy dzień Wiosny. Dzień Wagarowicza! Uczniowie piekarskich szkół nie pójdą jednak na tradycyjne wagary. W wielu szkołach wyświetlane są filmy, odbywają się różne turnieje i zabawy. Słowem jest tak ciekawie, że... nikt nie chce uciekać z lekcji.


  - Sami zorganizowaliśmy sobie Dzień Wagarowicza, spędzimy ten czas w szkole. Mamy zdolnych kolegów, więc zorganizowaliśmy sobie koncert - mówi Ewa Kwiecińska, przewodnicząca samorządu w I LO im. Jana III Sobieskiego. -Nie chcemy chodzić bez celu po ulicy. Wolimy bawić się w szkole - dodaje Ola z I c.


  Z postawy młodzieży zadowoleni są nauczyciele. Obiecują, że dziś nie będą pytać. - Młodzież może sama zorganizować wspólne wyjście, na przykład do kina, ale dyrektor musi wyrazić na to zgodę - mówi Józef Bąk, zastępca dyrektora Zespołu Szkół nr 2. - Nie tolerujemy ucieczek, które są karane zgodnie z regulaminem szkolnym.

  Sonda

  Jak sądzisz, ile powinien zarabiać prezydent miasta?

  • 3- 5 tysięcy złotych (32%)
  • 2- 3 tysięcy złotych (31%)
  • 5- 10 tysięcy złotych (26%)
  • powyżej 10 tysięcy złotych (10%)