Wybierz region

Wybierz miasto

  Pałac dla piłkarzy

  Autor: Rafał Musioł

  2003-03-25, Aktualizacja: 2004-12-17 23:33

  Pałac Kawalera w Świerklańcu będzie przez najbliższe dni najbardziej strategicznym miejscem dla polskiej piłki. To tu bowiem kadra Pawła Janasa ma opracować tajne plany, które pozwolą jej pokonać w najbliższą sobotę na ...

  Pałac Kawalera w Świerklańcu będzie przez najbliższe dni najbardziej strategicznym miejscem dla polskiej piłki. To tu bowiem kadra Pawła Janasa ma opracować tajne plany, które pozwolą jej pokonać w najbliższą sobotę na Stadionie Śląskim Węgrów i cztery dni później w Ostrowcu Świętokrzyskim San Marino, aby nadal liczyć się w grze o awans do finałów mistrzostw Europy.


  - Pierwsi już w niedzielę prosto z meczu w Zabrzu dotarli zawodnicy Groclinu Grodzisk Mariusz Liberda i Marcin Zając. Wczoraj listę przyjeżdżających otworzył Jacek Krzynówek - opowiada kierownik reprezentacji Krzysztof Rola-Wawrzecki.
  Piłkarze docierali do Świerklańca w różny sposób. "Stranieri" lądowali w Pyrzowicach, przedstawiciele Legii Warszawa i Tomasz Dawidowski z Amiki Wronki wybrali pociąg, pozostali zdecydowali się na podróż samochodami.

  - Musieliśmy podzielić się zadaniami, żeby ich wszystkich poodbierać i dostarczyć na miejsce - dodał kierownik kadry, który sporo czasu spędził na placu Andrzeja czekając na opóźnione pociągi.

  Największą niespodzianką był tymczasem fakt, że w czasie gdy większość zawodników rozpakowywała już swoje bagaże nadal nie było w Pałacu samego selekcjonera. Jego nieobecności nie potrafili wytłumaczyć współpracownicy. Trener dojechał na miejsce o 15.30.

  Po obiedzie kadrowiczów czekała odnowa biologiczna w pobliskich Reptach, dziś przygotowania do meczów ruszą pełną parą, zaplanowano dwa treningi. W obawie przed szpiegami rywali ich miejsce nie jest znane.

  - Muszę jeszcze rozejrzeć się w jakim stanie są boiska - dyplomatycznie mówił Rola-Wawrzecki, choć przecież trudno uwierzyć, że takie działania zostawia się na ostatnią chwilę.
  Tajne przez poufne będzie zresztą hasłem obowiązującym. W środę wybrańcy Janasa rozegrają spotkanie kontrolne, najprawdopodobniej z Piastem Gliwice.

  - Zgodnie z ustaleniami będzie to sparing zamknięty dla obserwatorów, nie zamierzamy ujawniać rywalom swoich kart - oświadczył Michał Kocięba, rzecznik PZPN.

  Z największym niepokojem Janas oczekiwał na meldunki o stanie zdrowia kadrowiczów. I nie miał powodów do uspokojenia. Najpierw "posypał" się Jacek Zieliński, któremu odnowiła się stara kontuzja i o konieczności przyjazdu na jego miejsce poinformowano Jarosława Bieniuka z Amiki Wronki, potem uważnie przyglądano się Marcinowi Baszczyńskiemu, poszkodowanemu w meczu z Garbarnią Szczakowianką Jaworzno.

  - Jest już lepiej, ale sam nie wiem czy będę gotowy do soboty - powiedział sam zawodnik Wisły Kraków.

  Niemal tradycyjnie na drobny uraz narzeka Emmanuel Olisadebe, który nie wystąpił w ostatnim meczu Panathinaikosu, nieoficjalnie wiadomo, że problemy z naciągniętym mięśniem dotyczą także Jerzego Dudka.

  - Kontuzja Jurka to tylko plotka - uspokajał kierownik reprezentacji.

  Wieczorem dotarli już wszyscy kadrowicze, za wyjątkiem Olisadebe, który spodziewany jest dziś rano.

  Sonda

  Jak sądzisz, ile powinien zarabiać prezydent miasta?

  • 3- 5 tysięcy złotych (32%)
  • 2- 3 tysięcy złotych (31%)
  • 5- 10 tysięcy złotych (26%)
  • powyżej 10 tysięcy złotych (10%)