Wybierz region

Wybierz miasto

  Prezydent pomoże górnikom?

  Autor: (DN)

  2003-03-25, Aktualizacja: 2004-12-17 23:33 źródło: Dziennik Zachodni

  Prezydent Bytomia Krzysztof Wójcik spotkał się wczoraj w Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego z pracownikami Zakładu Górniczego Bytom I. Górnicy chcieli spotkać się z prezydentem już w ubiegły wtorek, kiedy przez prawie dwie ...

  Prezydent Bytomia Krzysztof Wójcik spotkał się wczoraj w Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego z pracownikami Zakładu Górniczego Bytom I. Górnicy chcieli spotkać się z prezydentem już w ubiegły wtorek, kiedy przez prawie dwie godziny okupowali Urząd Miejski, ale ten nie znalazł dla nich czasu. Umówił się jednak na rozmowę w poniedziałek.


  Wczoraj pracownikom ZG Bytom I udało się przedstawić Wójcikowi swoją sytuację. Cały czas walczą o to, aby minister gospodarki, pracy i polityki społecznej wyznaczył następcę dla ich likwidowanego zakładu. Na razie wyznaczono jedynie zakład, który ma przejąć zobowiązania wobec górników. Sądzą więc, że prezydent miasta, na terenie którego leży ich zakład, powinien zainteresować się sytuacją. - Są pracownicy, nie ma pracodawcy - mówił Marek Klementowski, szef "Solidarności" przy byłej Bytomskiej Spółce Węglowej.

  Wczoraj Wójcik obiecał górnikom, że im pomoże i porozmawia m.in. z wiceministrem gospodarki, Markiem Kossowskim oraz z senatorem Jerzym Markowskim. Na tyle pozwalają jego kompetencje.

  Spotkanie trwało pół godziny. Następne wyznaczono na 7 kwietnia, również w Urzędzie Miejskim.

  Sonda

  Jak sądzisz, ile powinien zarabiać prezydent miasta?

  • 3- 5 tysięcy złotych (32%)
  • 2- 3 tysięcy złotych (31%)
  • 5- 10 tysięcy złotych (26%)
  • powyżej 10 tysięcy złotych (10%)