Wybierz region

Wybierz miasto

  Służby województwa śląskiego w stanie podwyższonej gotowości

  Autor: (wit)

  2003-03-21, Aktualizacja: 2004-12-17 23:34 źródło: Dziennik Zachodni

  W województwie śląskim obowiązuje stan podwyższonej gotowości, ale obecnie nie ma żadnych powodów do niepokoju. Nad naszym bezpieczeństwem czuwa Wojewódzki Zespół Reagowania Kryzysowego, który monitoruje prace ...

  W województwie śląskim obowiązuje stan podwyższonej gotowości, ale obecnie nie ma żadnych powodów do niepokoju. Nad naszym bezpieczeństwem czuwa Wojewódzki Zespół Reagowania Kryzysowego, który monitoruje prace podległych mu służb.

  - Jesteśmy dobrze przygotowani, przed tygodniem "odkurzyliśmy" Wojewódzki Plan Reagowania Kryzysowego i w razie zagrożenia na pewno nie będziemy zaskoczeni - mówi Krzysztof Mejer, rzecznik wojewody śląskiego.

  Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo publiczne przyznają jednak, że zawsze może dojść do nieprzewidywalnych zdarzeń.

  - Trzeba uczynić jednak wszystko, aby być jak najlepiej przygotowanym - podkreśla Mejer.

  Wszystkie służby dokładnie wiedzą, co mają robić. Straż graniczna, zgodnie z poufną instrukcją, na przejściach granicznych w naszym województwie dokładniej niż zwykle sprawdza wszystkie auta i obcokrajowców wjeżdżających do naszego kraju. Z tego powodu czas odprawy może się wydłużyć. Wnikliwie są też przeprowadzane wszystkie odprawy celne.

  Podwyższona gotowość obowiązuje także w strukturach policji i straży pożarnej.

  Najwięcej pracy w tych dniach ma jednak Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Jej funkcjonariusze wnikliwie sprawdzają wszystkie informacje operacyjne. Publiczną tajemnicą jest fakt, że dyskretnemu monitoringowi poddawani są mieszkający i przebywający w naszym regionie Arabowie. Już wcześniej jednak sprawdzono, że żaden z nich nie ma kontaktów z międzynarodowymi organizacjami terrorystycznymi.  Sonda

  Jak sądzisz, ile powinien zarabiać prezydent miasta?

  • 3- 5 tysięcy złotych (32%)
  • 2- 3 tysięcy złotych (31%)
  • 5- 10 tysięcy złotych (26%)
  • powyżej 10 tysięcy złotych (10%)