Wybierz region

Wybierz miasto

  Waży się los pociągów

  Autor: ic

  2003-04-02, Aktualizacja: 2004-12-17 23:31

  99 pociągów znalazło się na liście połączeń regionalnych planowanych do likwidacji na Śląsku. Przygotowana przez PKP propozycja będzie dzisiaj omawiana na spotkaniu z ministrem infrastruktury i przedstawicielami ...

  99 pociągów znalazło się na liście połączeń regionalnych planowanych do likwidacji na Śląsku. Przygotowana przez PKP propozycja będzie dzisiaj omawiana na spotkaniu z ministrem infrastruktury i przedstawicielami związków zawodowych.

  Zgodnie z pierwotnymi planami kolei, w województwie śląskim od 10 marca br. miało zniknąć z rozkładów 260 pociągów. W całym kraju liczba ta przekraczała tysiąc. Po protestach związków zawodowych, spółka PKP Przewozy Regionalne postanowiła jeszcze raz przeanalizować zasadność ograniczeń. - Zlikwidowanie 99 pociągów jest dla nas nie do przyjęcia - podkreśla Henryk Grymel, szef Okręgowej Sekcji Kolejarzy "Solidarności". - Możemy się zgodzić na zmianę rozkładu jazdy, który poprawiłby rentowność połączeń, ale żadna likwidacja nie wchodzi w rachubę - dodaje.

  Dzisiaj ostateczna wersja listy zawieszanych połączeń ma być omawiana w czasie spotkania z ministrem infrastruktury Markiem Polem.

  - Jeśli decyzja o zawieszeniu likwidacji pociągów zostanie odwołana, można się spodziewać ogólnopolskiego strajku generalnego polegającego na bezterminowym całkowitym wstrzymaniu ruchu pociągów pasażerskich na całej sieci PKP - podsumowuje Henryk Grymel.

  Sonda

  Jak sądzisz, ile powinien zarabiać prezydent miasta?

  • 3- 5 tysięcy złotych (32%)
  • 2- 3 tysięcy złotych (31%)
  • 5- 10 tysięcy złotych (26%)
  • powyżej 10 tysięcy złotych (10%)