1000 złotych na dziecko zamiast 500 plus. Decyzja przed wyborami samorządowymi? [SONDA]

1000 złotych na dziecko zamiast 500 plus? Ceny rosną, więc dla niektórych 500 plus to za mało. Program Rodzina 1000 plus budzi jednak wiele emocji. Decyzja o nowym programie wsparcia dla rodzin ma zostać podjęta przed wyborami samorządowymi 2018.

1000 zł na dziecko, czy Rodzina 1000 plus zastąpi 500 plus

Informacja o planach dotyczących rozbudowania programu pomocy dla rodzin rozbudziła nadzieje Polaków. O 1000 plus przeczytamy w czwartkowym wydaniu Super Expressu. Decyzja o nowym programie wsparcia dla rodzin 1000 plus ma zostać podjęta przed wyborami samorządowymi 2018. Nowa forma wsparcia dla rodzin, nad którym pracuje Prawo i Sprawiedliwość ma być korektą dotychczasowego 500 plus. W ocenie posła PiS, Janusza Szewczaka - "To bardzo dobry pomysł. Trzeba wspierać polskie rodziny". Minister Elżbieta Rafalska z Ministerstwa Rodziny jednak zaprzecza tym rewelacjom. Co więcej rozpoczęły się drobiazgowe kontrole uprawnionych o poboru 500 zł na dziecko.

1000 zł na dziecko, czyli program Rodzina 1000 plus to kontynuacja prowadzenia polityki prorodzinnej i społecznej przez Prawo i Sprawiedliwość. Jak podaje "SE", powołując się na rozmowę z posłem partii, Januszem Szewczakiem, jest to bardzo dobry pomysł, będący wsparciem dla polskich rodzin, a także sposobem na kolejną wygraną w wyborach.

Zdaniem jednego z ważnych polityków z kręgów PiS, który anonimowo wypowiedział się dla "SE", dotychczasowy program 500+ to za mało:

Te pieniądze zżera dziś trochę inflacja, więc musimy pójść dalej i zaproponować 1000 plus. Sądzę, że jest to możliwe i całkiem realne.

Do rewelacji o 1000 plus odniosła się Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Elżbieta Rafalska zaprzecza plotkom o zwiększeniu świadczenia 500 plus. Jak można przeczytać w oświadczeniu minister na stronie resortu:

W związku z pojawiającymi w mediach informacjami dot. zwiększenia wysokości świadczenia wychowawczego informuje, że nie trwają żadne prace dotyczące zmian wysokości świadczenia przyznawanego w ramach programu „Rodzina 500+"

Ośrodki Pomocy Społecznej w całej Polsce prowadzą drobiazgowe kontrole uprawnionych do wypłaty 500 Plus. Pracownicy socjalni nie ukrywają, że pod lupę biorą przede wszystkim samotne matki, których dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 800 złotych. Takie osoby nie tylko mogą liczyć na pieniądze z programu 500 plus, ale też na dodatek z tytułu samotnego rodzicielstwa, zasiłek rodzinny, czy wsparcie np. w opłatach za mieszkanie.

Z danych Ministerstwa Rodziny i Pracy, które przytacza Rzeczpospolita, wynika, że w 2017 roku wypłacono samotnym matkom 24 mld zł, z czego 48 mln zł to świadczenia, które zostały pobrane nienależnie. Wpływ na to miała także ubiegłoroczna zmiana przepisów, które uzależniają przyznanie świadczenia wychowawczego od tego, czy kobieta stara się o alimenty na dziecko, czy też nie.

Rodzina 1000 plus, korektą 500 plus?

Zmiany w dotychczasowym programie wsparcia dla rodzin 500 plus, potwierdza wiceszef sejmowej Komisji Finansów Publicznych, poseł PiS, Janusz Szewczak: - Mam wielką nadzieję, że w kolejnych latach naszych rządów przy dobrej koniunkturze gospodarczej uda się rozszerzyć 500 plus i wprowadzić większy dodatek, np. 1000 plus.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie PiS wprowadził również program wsparcia dla uczniów w formie 300 złotych na wyprawkę szkolną.

Wideo

TK

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

25.09.2018, 17:39

Szczerze wolę jak będzie 500+ na każde dziecko bez jakichkolwiek kryteriów. Niż 1000 zł to o wiele za duzo. Sama mam 3 dzieci.

24.09.2018, 23:22

Zobaczymy na wyborach! Wszyscy są za PIS i rodzina i sąsiedzi bo widzimy jak było a jak jest w Polsce. Teraz Polskie dzieci są docenione i Polska matka. W Chorzowie też nam wszystko zmieni na lepsze dla nas. Czynsze są wysokie i a prąd wzrósł już chyba 3 razy za Kotali. Dzięki Pisowi auto my kupili a dzięki Kotali nie ma za co zatankować!!!!!!!!!!!!!!!

24.09.2018, 21:09

Naucz się ośle pisać nie ty o czymkolwiek decydujesz łosiu

24.09.2018, 19:42

Mam juz 6 dzieci i dzisiaj robie 7 a potem 8me i rachu ciachu mamy po30 lat i dziekujemy PIS. Ale co wy oburzeni chcecie od PIS wszystko jest zgodne z UE w NRFie muzulmany maja po 9 dzieci i dwie a nawet trzy zony i co miesiac Rząd federalny Niemiec placi bez problemu !!!!!!!!!!!!!! A do roboty to jest kon i traktor.

24.09.2018, 19:32

Pani starsza salowa jutro o 5 tej do Pracyyyyy. NIECH ZYJE PIS I ZJEDNOCZONA PRAWICA

24.09.2018, 19:28

Kto mo sruba tyn na gruba a kto olej tyn na kolej. Do roboty nieroby.

24.09.2018, 19:26

Hehehe slychac wycie znakomicie !!!!Brawo PIS brawo Ja i zjednoczona Prawica Hurrrraaaa

24.09.2018, 14:21

a dlaczego bogacz ma nie dostać płacąc podatki,a nierób pijący 24h pod monopolem tez ma dostać,bądz i pani bogata i tez pani dostanie

24.09.2018, 12:09

Narodowy socjalizm pełną gębą... rozdawnictwo publicznych pieniędzy i kupowanie wyborców... NSDAPiS.....

24.09.2018, 08:27

najlepsze w tym wszystkim jest to że bogacz który zarabia sobie jedyne marne 20 tysiaków dostanie jeszcze tysiaka na dziecko, a matka która sama wychowuje dziecko i uczciwie pracuje jest za bogata bo zarabia najniższą krajową , to tylko w naszym kraju nie opłaca się być uczciwym ???

24.09.2018, 02:48

Aż trudno uwierzyć, że ktoś może pisać coś takiego na poważnie. PiS oddało ci godność? Bo praca twoim zdaniem jest NIEGODNA, a wyciąganie łap po państwową jałmużnę jest GODNE? Życie cudzym kosztem jest GODNE? Żebranie jest GODNE? Darcie mordy, że zarobione cudzą pracą i cudzymi rękami pieniądze należą się tobie jest GODNE? To już żebrak na ulicy ma więcej godności od ciebie, bo on się przynajmniej musi nastać cały dzień, żeby coś dostać! Nie chcesz pracować za marną pensję, to rusz swoje leniwe, patologiczne cztery litery i znajdź lepszą pracę, a nie czekaj, aż ktoś ci da! Tyle jest teraz możliwości, żeby podnosić kwalifikacje, tyle DARMOWYCH kursów, staży, tyle różnych kierunków w BEZPŁATNYCH szkołach policealnych (a także BEZPŁATNE szkoły średnie dla dorosłych, jeżeli nie przebrnęłaś przez ten etap edukacji). Wiesz, skoro nawet podstawowa ortografia i sklecenie najprostszego zdania sprawiają ci problemy, to nie zostaniesz od razu panią kierownik i nie będziesz zarabiać milionów monet, no ale od czegoś trzeba zacząć. Tylko trzeba chcieć coś ze sobą zrobić, trochę się wysilić, zainwestować w siebie nawet jeśli nie pieniądze, to własny czas i wysiłek, nauczyć się czegoś, wykwalifikować się i znaleźć pracę za normalne pieniądze i z tych pieniędzy utrzymać siebie i dzieci, i wtedy dopiero można mówić, że się żyje GODNIE!

23.09.2018, 19:16

Patologie WON z Polski a zwłaszcza ci z WYSOKI I CHRUSZCZOBRODU. DOŚĆ tej bandy dzieciorobów nienawidzę Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej prawicy. ONI robią dobrze dla tej hołoty ze wsi. BRZYDZĘ SIĘ NIMI!!! Czemu nie ma kontroli tych świadczeń na Wysoce.Napłodzili dzieciarnię i nie pilnują ich. ***** jak ja nienawidzę Prawicy polskiej. Nienawidzę ich a zwłaszcza tego piep*******onego TVP INFO.

23.09.2018, 15:16

Dajcie mi zarobić, (zapracować) o 500 zł więcej i wsadźcie sobie swoje 500+ w..... i każdemu kto chce 500 + dajcie to jako dodatek do PRACY. Nawet minimalnej, ale pracy. Okaże się ile osób tego chce. Dziękuję za uwagę wszystkim "madkom"

23.09.2018, 15:14

Ty pójdziesz na 20 idioto i cię będą gwałcić zbiorowo pięć razy dziennie. Rób już sobie zapas wazeliny, będzie mniej bolało.

23.09.2018, 14:15

Zbliżacie się do poziomu poniżej najgorszego brukowca. Podajecie wyssane z palca wypociny Super Ekspresu, a jednocześnie informację, tym razem prawdziwą, że rząd nie planuje żadnej zmiany 500+. Chcecie być portalem anty-PIS to piszcie o faktach, a nie plotkach z magla, chyba że chcecie aby czytelnicy nawzajem obrzucali się z błotem komentując nieistniejące bzdury. Może lepiej dajcie redagować strony sprzątaczce na zmianę ze stróżem, albo zmieńcie nazwę na "Chorzowski Pudelek".

23.09.2018, 13:32

za GWAŁT ZBIOROWY idzie się do więzienia na 12 lat

23.09.2018, 12:45

Wal się.

23.09.2018, 11:41

ZNOWU TA KORUPCJA POLITYCZNA - ZARAZA SZERZY SIĘ OD GÓRY !!

23.09.2018, 10:42

to teraz posiedzi za GWAŁT i STRĘCZYCIELSTWO

23.09.2018, 09:58

Przecież gdyby dali 1000 zł na dziecko, to się zrobi taka inflacja, że emeryci zdechną z głodu.

23.09.2018, 09:43

ciocia Beata T. zorganizowała porwanie zgwałconego ucznia przy pomocy swojej siostry Anny G. do mieszkania swojej drugiej siostry, aby jej siostrzeniec Patryk U. nie poszedł do więzienia za GWAŁT ZBIOROWY