Agnieszka Radwańska wygrała z An-Sophie Mestach i jest w ćwierćfinale [WTA Katowice Open 2015]

TOK
Agnieszka Radwańska ponownie zagrała w nowej, koronkowej sukience.
Agnieszka Radwańska ponownie zagrała w nowej, koronkowej sukience. Arkadiusz Ławrywianiec/Dziennik Zachodni
W meczu o ćwierćfinał turnieju WTA Katowice Open 2015 Agnieszka Radwańska wygrała z Belgijką An-Sophie Mestach 6:3, 6:1. W piątek „Isia” zagra w ¼ finału z Czeszką Klarą Koukalovą (godz. 20.15).

Mestach zajmuje 112. miejsce w rankingu WTA (Radwańska jest dziewiąta). W I rundzie wyeliminowała halową mistrzynię Polski Magdalenę Fręch. Spotkanie Belgijki z Radwańską zaczęło się po godz. 21, ponieważ wcześniej trzysetowy bój stoczyły Kirsten Flipkens i Monica Niculescu z Rumunii. Górą była rozstawiona z siódemką Belgijka.

W I secie od stanu 1:1 Radwańska wyszła na prowadzenie 4:1. Gdy było 4:2, Mestach miała szansę na przełamanie Polki i doprowadzenie do 4:3. Agnieszka się nie dała i wyszła na 5:3 i 6:3.

Druga partia była popisem faworytki oklaskiwanej przez 4 tys. widzów. Radwańska miała 4:0, gdy Metach wywalczyła gema. Belgijka obroniła dwa meczbole, ale przy trzecim Radwańska zakończyła mecz po godzinie i 14 minutach.

Przed meczem z Mestach Radwańska porównywała styl gry rywalki do innej Belgijki grającej w Spodku Kirsten Flipkens. Po spotkaniu potwierdziła swe spostrzeżenia.

- Nie da się ukryć, że Mestach prezentuje bardzo podobny tenis, prawie identyczny – mówiła krakowianka. – Zagrała dziś bardzo dobrze od początku, czym mnie zaskoczyła. Grała naprawdę solidnie przez cały mecz. Kluczem była cierpliwość, bo nie dało się tej piłki od razu skończyć, wracała cały czas. Zaskoczyła mnie tym, że trzymała poziom od początku do końca. Nie znam tej zawodniczki, czyli jest to ktoś, kto nie gra w tych turniejach, co ja. Myślałem, że taki gracz ma gorsze i lepsze momenty. A ona trzymała ten sam poziom, a to jest najważniejsze w meczu, aby grać równo i podobnie. W pierwszym secie był tylko jeden break. Bardzo dobry mój start w drugim secie był kluczem.

Czwartkowe wyniki
II runda singla: Agnieszka Radwańska (Polska, 1) – An-Sophie Mestach (Belgia) 6:3, 6:1, Kirsten Flipkens (Belgia, 7) – Monica Niculescu (Rumunia) 6:7 (4-6), 6:1, 6:4, Jelizawieta Kuliczkowa (Rosja) – Kaia Kanepi (Estonia, 5) 6:1, 6:2, Anna Karolina Schmiedlova (Słowacja, 8) – Katerina Siniakova (Czechy) 6:1, 3:6, 6:3.

Program piątkowych ćwierćfinałów

godz. 13.30: Anna Karolina Schmiedlova (Słowacja, 8) – Alize Cornet (Francja, 2)

godz. 16.00: Kirsten Flipkens (Belgia, 7) - Alison Van Uytvanck (Belgia)

godz. 18: Camila Giorgi (Włochy, 3) - Jelizawieta Kuliczkowa (Rosja)

godz. 20.15: Agnieszka Radwańska (Polska, 1) – Klara Koukalova (Czechy)