(© fot. Lucyna Nenow.)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Bytomski park im. F. Kachla należał kiedyś do najpiękniejszych w regionie, ale przez lata stracił na urodzie. Teraz, dzięki dotacji WFOŚiGW w Katowicach, czeka go metamorfoza. Fundusz przekazał około 562 tys. zł na odnowę parkowej zieleni.

Za te pieniądze usunięto już suche drzewa i posadzono 320 nowych, a także 20 tys. krzewów i ok. 200 metrów żywopłotów. Udało się też odnowić 25 tys. m kw. trawników. W tym roku wydano na park 53, 8 tys. zł z dotacji Funduszu.

Łącznie do tej pory na przywrócenie parku do dawnej świetności wydano 116 tys. zł, a do końca roku suma ta wzrośnie do 341 tys. zł. W sierpniu wojewódzki konserwator zabytków zatwierdzi projekty przebudowy parku, a wtedy miasto znowu wystąpi do Funduszu z wnioskiem o dotację. Cel jest tego godny.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!