Zabawka firmy Hasbro nazywa się tak samo jak ona i według amerykańskiej prezenterki przypomina ją nawet z wyglądu. Rozgoryczona kobieta skierowała sprawę do sądu, a o jej problemie zrobiło się głośno na całym świecie.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij


Tak, wiemy - dziś nie jest 1 kwietnia. Problem w tym, że przytaczana historia, o której pisze www.nbcnews, jest prawdziwa i może skończyć się w sądzie. Jej bohaterkami są: dziennikarka telewizyjna i zabawka w formie chomika.

"Hasbro nie tylko bez zgody użyło nazwiska Harris Faulkner, ale chomik nosi znamiona podobieństwa do profesjonalnego wizerunku dziennikarki, w szczególności chodzi tutaj o kolor skóry, kształt oczu oraz ich makijaż" - tak napisali prawnicy 49-letniej, mało znanej prezenterki stacji Fox News. Kobieta twierdzi, że niedawno stworzona przez firmę Hasbro zabawka o wyglądzie żeńskiej, przesłodzonej wersji chomika jest wzorowana na niej. Faktycznie - zarówno dziennikarka jak i chomik nazywają się Harris Faulkner. Naprawdę trudno stwierdzić, czy to przypadek czy zamierzona akcja potentata na rynku zabawek. Co do podobieństw fizycznych, każdy musi ocenić sam...

W każdym razie żurnalistka czuje się nowym produktem Hasbro upokorzona i obrażona, żąda więc od koncernu 5 mln dolarów odszkodowania. Trzeba przyznać, że sąd będzie miał teraz twardy orzech do zgryzienia.

Ta galeria należy do serwisu Hallo - rozrywkowej części portali naszemiasto.pl. Kliknij i sprawdź!


Zobacz też:

CNN Newsource/x-news

Hallo

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!