Dzień bibliotek siostrzanych w Piekarac Dzień bibliotek siostrzanych w Piekarac

Dzień bibliotek siostrzanych w Piekarach Śląskich odbędzie się już dziś o godzinie 15 w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Dzień bibliotek siostrzanych w Piekarach Śląskich odbędzie się już dziś o godzinie 15 w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Z inicjatywy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piekarach Śląskich 16 września obchodzony będzie w Europie pierwszy Dzień bibliotek siostrzanych Naple, będący promocją czytelnictwa i swego rodzaju Flesh Mob’em. W tym dniu w Piekarach podobnie jak w wielu krajach europejskich odbędą się happeningi czytelnicze, w czasie których balony z kartkami pocztowymi poszybują w niebo.

- Chcemy pokazać, że czytanie jest ważne i niezastąpione, oraz zwrócić uwagę wielu osób na biblioteki –mówią organizatorzy - Tegoroczne Święto celebrujemy pod hasłem CZYTANIE JEST MODNE.

Na tę okoliczność w MBP przeprowadzono konkurs na kartę pocztową ilustrującą hasło tegorocznego święta. Najpiękniejsza pocztówka zostanie wysłana do Madrytu, a stamtąd trafi do wszystkich Bibliotek Siostrzanych oraz weźmie udział w konkursie z nagrodami. Pocztówka zostanie również zeskanowana i wydrukowana oraz przyczepiona do balonu wypełnionego helem i wypuszczona 16 września o godzinie 16.00.

- Zapraszamy na to niecodzienne wydarzenie do parku u zbiegu ulic Bytomskiej i Ziętka w godzinach od 15:00 do 17:00. Koniecznie musicie być z nami! – dodają organizatorzy.

Oprócz wypuszczenia balonów na uczestników czekać będzie wiele atrakcyjnych wydarzeń towarzyszących, a wśród nich: plenerowy kącik literacko-plastyczny dla dzieci, punkt malowania twarzy, głośne czytanie przez znane osoby w mieście, Lekcja Czytania dla młodzieży, mobilny punkt bookcrossingu, plenerowa wystawa pn. Czytaj, występ artystyczny. Wszystko to z udziałem europejskich wolontariuszy!

Program Sister Libraries/Program Bibliotek Siostrzanych
Miejska Biblioteka Publiczna w Piekarach Śląskich uczestniczy od 2010 roku w programie Sister Libraries zorganizowanym przez międzynarodową organizację europejskich bibliotek publicznych NAPLE Forum (National Authorities on Public Libraries in Europe). Program polega na wymianie i wzajemnej współpracy pomiędzy bibliotekami publicznymi w krajach członkowskich NAPLE. Piekarska Biblioteka posiada siedem bibliotek siostrzanych z Chorwacji, Finlandii, Hiszpanii, Litwy.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!