(© arc UM Piekary)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Kartki z napisem "Stop narkotykom" i ponad dwieście uśmiechniętych twarzy uczniów piekarskich szkół – tak wyglądał czwartkowy flash mob, który w ramach projektu "Przystanek Alternatywa" zorganizowała piekarska biblioteka na placu u zbiegu ulicy Bytomskiej i Miarki.

– Chcemy zwrócić uwagę na problem narkotyków, problem, który istnieje zwłaszcza wśród ludzi młodych – mówi Aleksandra Zawalska-Hawel, dyrektorka piekarskiej MBP. Do udziału w wydarzeniu bibliotekarze zaprosili piekarskich uczniów, którzy trzymali w rękach białe kartki z napisem „Stop narkotykom”. Cała akcja odbyła się o godz. 14, na placu przy ulicy Karola Miarki, w bezpośrednim sąsiedztwie największego w Piekarach Śląskich skrzyżowania. Tak, by mogli oglądać akcję także kierowcy samochodów i pasażerowie autobusów.

Uczestnicy flash moba umówili się przez Internet – informacje o akcji można było na fan page’ach Miejskiej Biblioteki Publicznej i Urzędu Miasta.

Przygotowany prze bibliotekę flash mob – czyli błyskawiczny tłum, był częścią projektu „Przystanek Alternatywa”.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!