Jedną z form prowadzenia kampanii były billboardy na lotniskach Jedną z form prowadzenia kampanii były billboardy na lotniskach

Jedną z form prowadzenia kampanii były billboardy na lotniskach. (© fot. UM Częstochowy.)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Z końcem grudnia 2009 r. zakończyła się Lotniskowa Kampania Promocyjna Cztery Pory Roku na Jurze. Projekt trwał 13 miesięcy i był kampanią promującą subregion północny województwa śląskiego - powiaty: myszkowski, częstochowski i kłobucki.

Polegał na ekspozycji walorów turystycznych subregionu w portach lotniczych na terenie całej Polski, przy wykorzystaniu oferowanych przez nie powierzchni reklamowych. Projekt miał na celu wypromowanie subregionu i Jury Krakowsko-Częstochowskiej jako miejsca, gdzie można aktywnie spędzić czas, uprawiać turystykę rekreacyjną bez względu na porę roku.

Przyczynić się to ma bezpośrednio do wzrostu liczby turystów zarówno tych indywidualnych jak i przyjeżdżających w zorganizowanych grupach. Projekt realizowany i koordynowany był przez Wydział Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Częstochowy.

Kosztował 785 tys. zł, z czego dofinansowanie europejskie wyniosło 85 proc. Informacje o atrakcjach czekających turystów przyjeżdżających na Jurę Krakowsko-Częstochowską prezentowane były w róznych formach. Za pomocą billboardów, podświetlanych kasetonów, plakatów, ulotek, spotów reklamowych i 18 akcji reklamowych z udziałem hostess. Na okolicznośc projektu specjalnie przygotowany został produkt w postaci amonitu z dołączoną legendą, stanowiący element charakterystyczny tylko dla obszaru Jury.

Upominek dystrybuowany był za pośrednictwem hostess podczas całodniowych akcji promocyjnych. Jednodniowe akcje odbywały się na terenach krajowych portów lotniczych.

Akcja "Jurajsko aktywni" pokazywała możliwość uprawiania różnorodnych form rekreacji na tle jurajskich zamków, np. wspinaczki czy turystyki rowerowej, do których na Jurze są wymarzone warunki. Na wszystkich formach promocyjnych umieszczony był amonit.


Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!