Miejska Biblioteka Publiczna w Piekarach Śląskich w czwartek podczas sesji Rady Miasta odebrała certyfikat jakości przyznany przez Komisję Certyfikacyjną działającą w Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej C.A.L. z siedzibą w Warszawie.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
– To dla nas wyróżnienie najcenniejsze z cennych, gdyż oficjalnie potwierdza to, co jest istotą naszego działania: praca na rzecz aktywizacji środowiska lokalnego – mówiła Aleksandra Zawalska-Hawel, dyrektorka piekarskiej biblioteki.

Instytucja pracująca metodą CAL służy budowaniu dobra publicznego i zaufania społecznego. Opierając się na zasadach tolerancji, poszanowania praw człowieka, solidarności społecznej inicjuje działania służące aktywizacji, edukacji i rozwojowi środowiska lokalnego. Odpowiada na rozpoznane potrzeby społeczności lokalnej, angażuje mieszkańców w proces ich rozwiązywania w myśl zasady „Pomóżmy ludziom, aby pomogli sobie sami”. Tworzy płaszczyznę porozumienia i współpracy, dąży do kształtowania społeczeństwa obywatelskiego.

Certyfikat jest przyznany na okres pięciu lat, po tym okresie Biblioteka może ubiegać się o ponowną certyfikację.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!