Ksiądz w kabriolecie na procesji Bożego Ciała z Najświętszym Sakramentem przewodniczył wiernym w Pszczynie na Starej Wsi. Ksiądz jechał w czerwonym kabriolecie Mazda MX-5. Do niecodziennej sytuacji doszło w parafii pod wezwaniem Świętej Jadwigi Śląskiej. Wierni nie kryli zaskoczenia. Oburzające?

Ksiądz w kabriolecie na Procesji Bożego Ciała


Procesja Bożego Ciała w Starej Wsi pod Pszczyną miała niecodzienny przebieg. A to wszystko za sprawą księdza, który przewodniczył jej, jadąc czerwonym kabrioletem. Za kierownicą siedział mężczyzna, a na miejscu pasażera ksiądz z parafii Świętej Jadwigi Śląskiej, który w rękach trzymał monstrancję z Najświętszym Sakramentem.

Procesja podczas Bożego Ciała to piękna tradycja, jednak chodzenie podczas takiego upału może być niezwykle męczące. W Starej Wsi ksiądz prowadził procesję jadąc w czerwonym kabriolecie, dokładnie w czerwonej Mazdzie.

Sytuację zarejestrował jeden z uczestników procesji. Mieszkańcy Starej Wsi nie kryli swojego zdziwienia, a zdania na ten temat były podzielone.

Dlaczego na Procesji Bożego Ciała ksiądz jechał kabrioletem? Jak ustalił serwis pless.pl, konieczność korzystania z samochodu była podyktowana zdrowiem księdza. Nie zmienia to jednak istoty rzeczy, że niektórzy parafianie mogli się poczuć co najmniej zaskoczeni takim widokiem.

W czasie Bożego Ciała odbywają się tzw. procesje teoforyczne. Zgodnie z liturgią, procesja teoforyczna następuje wtedy, kiedy celebrans niesie Najświętszy Sakrament poza kościół wśród uroczystych obrzędów i śpiewów, a wierni składają publiczne świadectwo swej wiary i pobożności wobec Chrystusa Eucharystycznego. Na końcu takiej procesji ma miejsce błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

W przypadku procesji Bożego Ciała w Pszczynie na Starej Wsi nie możemy mówić dosłownie o tym, że ksiądz "niósł" Najświętszy Sakrament. Obraz, jaki zapamiętają wierni, był nieco inny.

Procesja Bożego Ciała z księdzem w kabriolecie WIDEO
POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:Wiadomości

Komentarze (64)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

man10 (gość) (Marsoni)

pracuje sam na trujke dzieci i żone,i nie ukrywam że się przyda.tyram po 12 godzin,więdz chyba nie jestem nierobem,tak jak wiele ludzi kturzy to dostaną...

Nigdy więcej do kościoła nie wejdę (gość)

Co na to papierz? Może przesłać mu zdjęcia, niech zobaczy polskich księży, jak bardzo skromnie żyją. Jak są oddani wierze w pieniądze!

Dekster (gość)

Komuna wśród wielu swoich błędów popełniła najwiekszy - nie powywieszała klechów w odpowiednim czasie. Ta czarna zaraza rozpanoszyła się w Polsce na dobre a powinna być marginesem. Na szczęście młode pokolenia mają na nich i ich "nauki" wyje....ane.

Marsoni (gość)

I następny pomysł tego idiotycznego tzw."rządu" pisowskiego:-) 300 dla je..nych nierobów na wyprawke do szkoły....

Marsoni (gość)

a ludzie, wielu, chodzi. Klęczy. I dają debile kase dla takich powalńców.
A taka szmata lansuje się piękną bryką....
A uj mu wiadomo gdzie

Maciek (gość)

23 lata temu Robert Wójtowicz został zabity przez ks. Krzysztofa Litwę. Do dziś nie wiadomo gdzie znajduje się ciało.

parafianin (gość)

Dlatego na procesji nie byłem, do kościoła nie chodzę, tacy księża doprowadzą do tego, że kościoły będą puste ...