Ksiądz w kabriolecie na procesji Bożego Ciała z Najświętszym Sakramentem przewodniczył wiernym w Pszczynie na Starej Wsi. Ksiądz jechał w czerwonym kabriolecie Mazda MX-5. Do niecodziennej sytuacji doszło w parafii pod wezwaniem Świętej Jadwigi Śląskiej. Wierni nie kryli zaskoczenia. Oburzające?

Ksiądz w kabriolecie na Procesji Bożego Ciała


Procesja Bożego Ciała w Starej Wsi pod Pszczyną miała niecodzienny przebieg. A to wszystko za sprawą księdza, który przewodniczył jej, jadąc czerwonym kabrioletem. Za kierownicą siedział mężczyzna, a na miejscu pasażera ksiądz z parafii Świętej Jadwigi Śląskiej, który w rękach trzymał monstrancję z Najświętszym Sakramentem.

Procesja podczas Bożego Ciała to piękna tradycja, jednak chodzenie podczas takiego upału może być niezwykle męczące. W Starej Wsi ksiądz prowadził procesję jadąc w czerwonym kabriolecie, dokładnie w czerwonej Mazdzie.

Sytuację zarejestrował jeden z uczestników procesji. Mieszkańcy Starej Wsi nie kryli swojego zdziwienia, a zdania na ten temat były podzielone.

Dlaczego na Procesji Bożego Ciała ksiądz jechał kabrioletem? Jak ustalił serwis pless.pl, konieczność korzystania z samochodu była podyktowana zdrowiem księdza. Nie zmienia to jednak istoty rzeczy, że niektórzy parafianie mogli się poczuć co najmniej zaskoczeni takim widokiem.

W czasie Bożego Ciała odbywają się tzw. procesje teoforyczne. Zgodnie z liturgią, procesja teoforyczna następuje wtedy, kiedy celebrans niesie Najświętszy Sakrament poza kościół wśród uroczystych obrzędów i śpiewów, a wierni składają publiczne świadectwo swej wiary i pobożności wobec Chrystusa Eucharystycznego. Na końcu takiej procesji ma miejsce błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

W przypadku procesji Bożego Ciała w Pszczynie na Starej Wsi nie możemy mówić dosłownie o tym, że ksiądz "niósł" Najświętszy Sakrament. Obraz, jaki zapamiętają wierni, był nieco inny.

Procesja Bożego Ciała z księdzem w kabriolecie WIDEO
POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:Wiadomości

Komentarze (64)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

.. (gość)

Po tym samochodzie widać, że nauczanie papieża Franciszka ma głęboko w d.... a powinien wziąć je sobie głęboko do serca. Powinien zostać natychmiast odwołany i pozbawiony probostwa.