Sylwester Bednarek zdobył brązowy medal mistrzostw świata w skoku wzwyż ! Polak sprawił ogromną niespodziankę, stając na podium po pobiciu rekordu życiowego - 2,32 metra.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Sylwester Bednarek zdobył brązowy medal mistrzostw świata w skoku wzwyż ! Polak sprawił ogromną niespodziankę, stając na podium po pobiciu rekordu życiowego - 2,32 metra. Zajął trzecie miejsce ex aequo z Niemcem Raulem Spankiem.

Złoty medal zdobył Rosjanin Jarosław Rybakow, a srebrny - Cypryjczyk Kyriakos Ioannou. Obaj skoczyli tyle, co Bednarek - o kolorach medali decydowało, w którym podejściu została uzyskana wysokość 2,32 metra.

Sylwester Bednarek to jeden z najbardziej utalentowanych młodych polskich lekkoatletów. 20-latek jest młodzieżowym mistrzem świata z ubiegłego roku i młodzieżowym mistrzem Europy - w lipcu wygrał zawody rozgrywane w Kownie.

Medal w skoku wzwyż jest siódmym zdobytym przez polską reprezentację na mistrzostwach świata w Berlinie. Polacy wywalczyli jeden złoty, cztery srebrne i dwa brązowe krążki.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!