Memoriał Kamili Skolimowskiej 2018 na Stadionie Śląskim ponad 41 tysięcy kibiców oglądało sportową rywalizację podczas Memoriału Kamili Skolimowskiej. Na murawie i bieżni Śląskiego, można było zobaczyć największe gwiazdy lekkiej atletyki. Byliście na tych zawodach? Odszukajcie się na zdjęciach.

Zobacz również zdjęcia sportowców:
Memoriał Kamili Skolimowskiej na Stadionie Śląskim. Rozpoczął się mityng lekkoatletyczny ZDJĘCIA

Memoriał Kamili Skolimowskiej 2018 na Stadionie Śląskim



Na Stadionie Śląskim 22 sierpnia wystąpili najlepsi lekkoatleci. Tu bowiem odbył się 9. Memoriał Kamili Skolimowskiej. Bramy chorzowskiego „Kotła Czarownic” były otwarte już o godzinie 15. Kibice gromadzili się już od samego początku, powoli wypełniając dolne i górne trybuny. Nie wszystkie miejsca były zajęte, ale ludzi przyszło sporo. Łącznie 41 tysięcy 226 osób zasiadło na trybunach. To prawie cały stadion. Przypomnijmy, że Stadion Śląski ma łącznie miejsc siedzących 54 tys. 378.



Tysiące kibiców oglądało na żywo z trybun Stadionu Śląskiego zmagania najlepszych lekkoatletów świata. Wiele osób miało koszulki lub flagi Polski. Kibice byli pod wrażeniem imprezy i samego, zmodernizowanego Stadionu Wstęp na sportową imprezę był bezpłatny. Byliście na memoriale? Odszukajcie się na zdjęciach. Wystarczy wejść w nasza galerię.

- Pierwszy raz jestem na zmodernizowanym Stadionie Śląskim. Ostatni raz byłem tutaj w 1993 roku, podczas meczu reprezentacji Polski z Anglią - wspomina Grzegorz Brzenczek, mieszkaniec Marklowic (koło Wodzisławia Śląskiego).

Na mityng lekkoatletyczny przyszły rodziny z dziećmi, seniorzy, młode pary, młodzież i znajomi. – Udało się nam zobaczyć rzut oszczepem i bieg dzieci na 100 m, ale tak to jest z dziećmi – śmieje się Agnieszka Fabiańska z Katowic, który na zawody przyszły z koleżanką Moniką Neczaj. Obie panie były z córkami w wózkach. Nie narzekały na organizację, jedyny minus to taki, że z wózkami mogły wejść jedynie bramą nr 4.

Rafał i Bożena Piowczyk przyjechali na Stadion Śląski z synem Antonim i córką Leną i jej koleżanką Julią Ficek z Piekar Śląskich. Bez problemu udało im się zaparkować tuż przy bramie Stadionu Śląskiego. Małżeństwo od lat nie było na chorzowskim stadionie. Ostatni raz podczas meczu Polski z Kolumbią. Wyremontowany obiekt bardzo im się spodobał.

Obok Ronniego Bakera, Pierre’a Ambroise Bosse, Christiana Taylora i Roberta Hartinga w mityngu wystąpiły także inne gwiazdy światowej lekkoatletyki, m.in. Shelly-Ann Fraser-Pryce, Danił Łysienko, Andrius Gudžius, Piotr Lisek, Asafa Powell, Tom Walsh, Caster Semenya, Paweł Fajdek, Wojciech Nowicki czy Justyna Święty-Ersetic.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:




Sport

Komentarze (5)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

cwajka (gość)

co do histori moze zalatwiles 5 twoja sprawa a narazie stadion jest na terenie CHORZOWA troche geografi

obywatel (gość)

Nie Chorzów zaistniał, tylko Śląsk!!!!
To jest Stadion Śląski, właścicielem jest Województwo które wybudowało i utrzymuje ten obiekt. Dawniej
To była hałda odpadów poprzemysłowych , ktore to władze województwa uporządkowały, tworząc Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku.
Trochę historii