Miejska biblioteka Publiczna w Piekarach wysłała swoich 6 czytelników do miejscowości Trontano we Włoszech. Będą tam uczestniczyć w realizacji projektu “Art is home, home is anywhere” (Sztuka jest domem, dom jest wszędzie)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Miejska biblioteka Publiczna w Piekarach wysłała swoich 6 czytelników do miejscowości Trontano we Włoszech. Będą tam uczestniczyć w realizacji projektu “Art is home, home is anywhere” (Sztuka jest domem, dom jest wszędzie) polegającym na artystycznej i kulturowej wymianie. Ich prace wykorzystane zostaną podczas Open Air Trontano Festival 2013 - największej letniej imprezie w okolicy.

Wyjazd na warsztaty to efekt zaangażowania piekarskiej placówki międzynarodowe projekty europejskie, gdyż koszty uczestnictwa pokryte zostaną ze środków z programy „Młodzież w działaniu.” W malowniczej miejscowości w Piemoncie, 24 uczestników ( po 6 z każdego kraju ) będzie wspólnie tworzyć projekty artystyczne takie jak; kampanie informacyjne, wystawy fotograficzne i set-upy teatralne i muzyczne z wykorzystaniem materiałów odpadowych, co wykorzystane zostanie przy tworzeniu ekspozycji na Open Air Trontano Festival 2013.

Ideą projektu jest zastanowić się nad mocą samej sztuki, poprzez szereg warsztatów i tworzenia dzieł artystycznych i instrumentów muzycznych, recyklingu i ponownego wykorzystania wspólnych materiałów które można znaleźć na lokalnym terenie. Dodatkowym celem jest również wzajemna integracja kulturalna, np. podczas tzw międzynarodowych wieczorów uczestnicy będą przybliżać kulturę swojego kraju reszcie kolegów ( prezentacja najbardziej tradycyjnych ; posiłków, tańców, gier strojów oraz obyczajów).

Czytaj także

    Komentarze (2)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    żenada DZ (gość)

    dlaczego szczelczyk podpisuje się pod wiadomościami UM w Piekarach przeciez ona to skopiowała i tu wkleiła