Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Mieszali roztwory chemiczne, prezentowali modele czołgów z II wojny światowej [FOTO]

Iwona Makarska
Festiwal Nauki w Piekarach Śląskich: Czy można wywołać wulkan chemiczny? Jak wyglądają bryły platońskie? Czym charakteryzowało się uzbrojenie wojska polskiego w XX wieku? To m.in. na te pytania mogli odpowiedzieć uczniowie piekarskich szkół gimnazjalnych oraz Liceum Ogólnokształcącego, którzy 1 czerwca podsumowali projekt edukacyjny o nazwie Młodzieżowa Akademia Umiejętności w Piekarach Śląskich, który składał się z dwóch etapów.

Podsumowanie Młodzieżowej Akademii Umiejętności w Piekarach Śląskich

Festiwal Nauki odbył się 1 czerwca przy I LO im. Króla Jana III Sobieskiego. W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie z czterech piekarskich gimnazjów i I Liceum Ogólnokształcącego, zaangażowani w projekt o nazwie Młodzieżowa Akademia Umiejętności w Piekarach Śląskich. Byli też dyrektorzy, nauczyciele szkół oraz zaproszeni goście.

Uczniowie brali udział w dodatkowych zajęciach m.in. z biologii, matematyki, j. obcych

– Uczyłam się w większości tego, czego nie było w programie nauczania. Raz w tygodniu utrwalaliśmy podstawową wiedzę i nabywaliśmy nową, np. o tym jak rozwijają się choroby zakaźne. Sporo o człowieku, ale tematyka roślinności też była – mówi Magdalena Świąc z klasy drugiej MG nr 1, która uczestniczyła w dodatkowych zajęciach z biologii. – Na zajęciach mogłam robić to, co lubię i lepiej przygotować się do olimpiady z biologii – dodaje.

– Chodziłem na zajęcia z matematyki i historii. Dzięki nim mogłem dokładniej poznać historię II wojny światowej oraz matematyczne ciekawostki, jak inne sposoby liczenia, które przydadzą się na lekcjach – opowiada Arkadiusz Gaweł, uczeń klasy drugiej MG nr 2.

Cel? Podniesienie kluczowych kompetencji naukowych wśród uczniów

A czy uczniowie chętnie uczestniczyli w dodatkowych lekcjach? Zapytaliśmy o to Marzenę Zarębską, nauczycielkę chemii z Miejskiego Gimnazjum nr 3. – Młodzież bardzo się angażowała, zwłaszcza podczas doświadczeń chemicznych, rozwiązywania zadań, krzyżówek. – wyjaśnia. – Uczniowie pogłębiali swoją wiedzę i rozwijali umiejętności.

Projekt współfinansowany był ze środków Unii Europejskich w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Jego wartość to ponad 1 mln zł. Uczniowie uczestniczyli także w wyjazdach edukacyjnych, a nauczyciele w szkoleniach z innowacyjnych metod nauczania.

od 12 latprzemoc
Wideo

Akcja cyberpolicji z Gdańska: podejrzani oszukali 300 osób

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na piekaryslaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto