Największe długi spośród gmin w Polsce ma Warszawa. Stolica jest zadłużona na ponad 5 mld 126 mln zł, co w przeliczeniu na jednego mieszkańca daje 2,9 tysiąca złotych. Tragiczna sytuacja jest natomiast w gminie Ostrowice, gdzie suma zadłużenia w przeliczeniu na jednego mieszkańca sięga aż 18 602 złotych! To właśnie przez nadmierne zadłużenie gmina ma 1 stycznia 2019 roku zostać zlikwidowana. W woj. śląskim aż takiej tragedii nie ma, jednak niektóre gminy miejskie czy wiejskie mają sporo do oddania. W galerii znajdziesz ranking najbardziej zadłużonych gmin z województwa śląskiego.

Która z gmin w województwie Śląskim jest najbardziej zadłużona?


Ranking najbardziej zadłużonych gmin przygotowany został w oparciu o dane samorząd.pap.pl. Tworząc ranking, braliśmy pod uwagę wysokość zadłużenia w przeliczeniu na mieszkańca.
Ranking w galerii


Zadłużenie miast w Polsce


W Polsce miastem zadłużonym na największą sumę jest Warszawa. Stolica ma 5 mld 126 mln złotych długu. Oznacza to, że na jednego mieszkańca miasta stołecznego przypada ponad 2900 złotych długu. Drugą gminą zadłużoną na ogromną sumę, jest Łódź - 2 mld i 685 mln złotych, co daje 3 855 złotych na mieszkańca. Podium zamyka Wrocław z długiem 2 mld 623 mln złotych - 4 193 złotych na jednego mieszkańca.

Biorąc pod uwagę kwotę zadłużenia przypadającą na jednego mieszkańca, bezkonkurencyjna jest gmina Ostrowice z województwa zachodniopomorskiego. Ma ponad 46 mln 914 tys. długu. Jest to aż 18,6 tys. długu na jednego mieszkańca złotych. Kolejny jest Rewal (55 mln 385 tys. złotych długu; 14 308 złotych na mieszkańca) oraz Byczyna (114 mln 317 tys. złotych długu; 12 081 złotych na mieszkańca)

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
Wiadomości

Komentarze (14)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

T.J (gość)

Każde miasto na Śląsku jest w opłakanym stanie np Sosnowiec Zagórze park a w parku gdzie nie spojrzeć syf na placu zabaw dla dzieci też trawę ledwo przed wakat wycieli a reszta tego miejsca toe już koszmar budynki tylko niektóre wymalowane i ocieplonee

Mieszkaniec (gość)

U nas jest ogrom inwestycji a na liście brak Chorzowa myślę że to dzięki prawidlowemu zarządzaniu miastem

Zadowolony (gość)

U nas dużo się dzieje, przebudowa rynku przebudowa szkół i przedszkoli a nie ma nas na liście tak trzymać Panie Prezydencie

Thebest (gość)

Nie dziwie się że nie ma tutaj naszego Chorzowa. Przecież możemy zauważyć tylko pozytywne zmiany! Rozwój na każdym kroku. Prezydent dba zarówno o dobro młodych jak i starszych, infrastrukturę, edukację itp.

Hajer (gość) (Mieszkaniec)

Co z ciebie za mieszkaniec co pluje na swoje miasto? Takiego tylko cieszą złe wiadomości a jak nie ma za co krytykować to się wścieka. A brud to masz pod paznokciami a beton pod bezmyślną kopułą.

Olek (gość)

Oczywiście, że nie ma tu Chorzowa. To statystyka, a nie pierdu pierdu Klachuli i innych zazdrośników, którym żal d..pe ściska. Chorzów się rozwija. Jest tu naprawdę czysto, ulice wyremontowane, zielono i przyjemnie. Chcesz wmawiać ludziom, że widzą co innego niż widzą?

Nestor (gość)

Chorzowa nie ma bo rozsądnie zachowano finansowy reżim. Są inwestycje dofinasowane z EU. Cały czas coś sie remontuje i robi. Jest dużo roboty w tym mieście i cieszę się, że Kotala ze swoją ekipą zachwauje rozsądek. Pozyskanie kasy Z UE to też dosyć długi proces i pracochłonny. Dlatego plus dla jego ekipy która musiała całą biurokracje przygotować. Opozycjo droga jak dojdziecie do władzy kieeedyś może. To o dotacjach z Unii juz będą krążyć wspomnienia i legendy. O ile PIS nie wyporoawdzi nas z UE wcześniej. Brawo Chorzów.

Autochton (gość) (Mieszkaniec)

Skoro w rankingu nie zamieścili Chorzowa to znaczy, że nie jest zadłużony. A skąd ty masz takie informacje??? Udzielałeś miastu pożyczek, czy co??? A poza tym jesteś dendrologiem i wiesz, że wycięto drzewa wycięto bemyślnie. Co też opozycja wobec prezydenta Kotali jeszcze nie wymyśli. Jak ci się w Chorzowie nie podoba to się wyprowadź do puszczy Białowieskiej i policz ile zdrowych i zabytkowych drzew kazał wyciąć przedstawiciel opcji politycznej, której zdaje się jesteś fanem.

gosc (gość)

Slaska policja poszukuje zlodzieja, ktory ukradl rower z klatki schodowej. Zlodziej mial pecha, bo zlapal go monitoring. To po co jeszcze policja?
Ciekawe ile by kosztowal ten uzywany rower oraz ile rowerow kradnie sie codziennie na Naszym Slasku ?
Kto bedzie scigal urzednikow, ktorzy przyczyniaja sie do zadluzenia swoich gmin ?
Jezeli pozyczke moze wziasc kazdy kto pokaze dowod osobisty, to jak dochodzi do zadluzen Naszych Miast ?

Mieszkaniec (gość)

Ale ściema - dlaczego nikt nie wymienił Chorzowa? Kotala w dalszym ciągu zadłuża to miasto chociaż Chorzów wygląda nie najlepiej. Panuje w mieście brud i beton - wiele drzew bezmyślnie wycięto.

kamilprusinowski (gość)

to dlatego, ze sie nie wspiera młodych i młodych przedsiebiorców. ja wszystko musialem sam ogarniac, dodatkowo udalo mi sie natknąć na idee smartoffice w katowicach bo to biuro porządne, na które mnie stać i są eleganckie i schludne, nie wstydze sie kontrachentów zapraszac. umiesz liczyc, licz na siebie