Piekary Śląskie dawniej i dziś to tytuł nowej książki, na której kartach przedstawione są zdjęcia Piekar Śląskich z początku XX wieku i dzisiejsze.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
W Miejskim Centrum Informacji i Turystyki przy ul. Bytomskiej 157 w Piekarach można już kupić nową książkę "Piekary Śląskie dawniej i dziś". W środku znajdują się unikatowe fotografie miasta z początku XX wieku oraz współczesne oblicze tych miejsc, widziane obiektywem Adama Mikosza.

Zamieszczone w nim fotografie to prawdziwe rarytasy wśród archiwaliów: widok na Bazylikę i Kalwarię z 1905 r., iluminacja Kopca Wyzwolenia podczas przygotowań do jego poświęcenia w 1937 r., domy przy ul. Bytomskiej w 1935 r., hotel Karski i sklep Anny Muller z 1904 r., w miejscu w którym mieszczą się obecnie Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 i MCIiT, szkoła w Józefce z 1912 r., restauracja Vincenta Tyczki w Kozłowej Górze z 1906 r., budynek dzisiejszego liceum, z czasów kiedy stał jeszcze w szczerym polu.

Zdjęcia archiwalne pochodzą ze zbiorów Wojciecha Boryczki i Izby Regionalnej w Piekarach Śląskich. Fotografie, które znajdują się w książce w większości nigdy nie były publikowane.

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!