Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Już po raz kolejny Miejska Biblioteka Publiczna w Piekarach Śl. zorganizowała szkolenie komputerowe dla seniorów. Tym razem, w ramach ogólnopolskiego projektu Polska cyfrowa równych szans, realizowanego przez Stowarzyszenie "Miasta w Internecie" i Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. To program, którego głównym celem jest przybliżenie korzyści płynących z umiejętności poruszania się w Internecie ludziom po pięćdziesiątym roku życia. Na rzecz włączenia dorosłych.

W cyfrowy świat, działają lokalni animatorzy tzw. Latarnicy Polski Cyfrowej, którzy zachęcają dorosłych Polaków do zrobienia pierwszego kroku w Internecie. Są to odpowiednio przeszkolone osoby, które odbyły intensywne szkolenie i otrzymały certyfikat. Na dzień dzisiejszy w Polsce jest ponad 2600 Latarników. Piekarską Bibliotekę reprezentują: Małgorzata Kocek, Paulina Lasok, Joanna Ryplewicz, bibliotekarki pracujące na co dzień w Bibliotece Centralnej. Bibliotekarki zauważyły, że zajęcia sprawiają "kursantom" wiele radości i satysfakcji.
Seniorze, zrób pierwszy krok i zapisz się na bezpłatne szkolenie komputerowe prowadzone przez latarników PCRS.

Więcej informacji można uzyskać w Bibliotece Centralnej, ul. Kalwaryjska 62d lub pod nr telefonu 32 767 59 75.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!