Federacja Naturystów Polskich zrzesza miłośników opalania się nago z całej Polski - a najwięcej... z woj. śląskiego! W ubiegłym roku w Łebie otwarto pierwszą w Polsce legalną plażę dla miłośników opalania nago. W woj. śląskim również funkcjonuje kilka takich miejsc - jednak są one wciąż nieoficjalne.

Plaże nudystów w Polsce

Plaże dla nudystów można spotkać nad Bałtykiem w różnych miejscowościach, jednak zazwyczaj informacje o podobnych miejscach są pilnie strzeżone i przekazywane jedynie ustnie między samymi naturystami.

Jednak od zeszłego roku, wiele się zmieniło! W roku 2017 w Łebie otwarto pierwszą w Polsce, oficjalną plażę dla miłośników opalania nago.

Plaża otwierana była ze sporą fetą, na miejscu zjawili się również oficjele miasta z burmistrzem na czele.

– Cieszymy się bardzo, że Łeba myśli przyszłościowo i odważyła się na wyznaczenie takiego odcinka na plaży zachodniej dla osób chcących opalać się nago. Liczymy na to, że teraz za Łebą inne miejscowości nadmorskie nad Polskim wybrzeżem zdecydują się na ten krok. – mówi Grzegorz Kozakiewicz, koordynator projektu „Znakujemy polskie plaże”.

Tak więc, władze miasta wyznaczyły specjalny odcinek plaży gdzie będzie można bez skrępowania opalać się nago oraz postawiły odpowiednie oznakowanie i tablice informacyjne przy wejściu na taką plażę.

Nie tylko Łeba!

Oznakowania informujące o plażach dla nudystów dostępne są już m.in. w Kołobrzegu-Grzybowo oraz Gdańsku-Stogi.

Plaża w Łebie powstała w porozumieniu ze stowarzyszeniem Federacja Naturystów Polskich - którego głównym celem jest propagowanie naturyzmu jako formy promocji zdrowia fizycznego i psychicznego w kontakcie z naturą, na wolnym powietrzu oraz podczas uprawiania sportów.

Co Joanna Krupa sądzi o opalaniu się topless?


Oficjalnie tylko nad morzem, a reszta...

Jak poinformował nas prezes Federacji Naturystów Polskich - W Polsce, w przeciwieństwie do innych krajów UE tego typu plaże są wciąż nieoficjalne. Wszyscy wiedzą gdzie są, często są akceptowano przez lokalne samorządy - ale są to jednak wciąż plaże na "dziko". Dla przykładu w Holandii mamy wydzielony obszar, gdzie trafiają tylko zainteresowani. Brak jest przypadkowych plażowiczów.

Jesteś fanem opalania się bez ubrań? To rozwiązanie jest właśnie dla Ciebie! Masz możliwość zarejestrowania się do Federacji Naturystów Polskich. Koszt to 40 zł dla dorosłych, a 10 zł zapłacą dzieci, które mogą być członkami wspierającymi. Muszą wtedy posiadać zgodę opiekuna prawnego. Legitymację otrzymuje się na rok czasu, a wystarczy wypełnić formularz.


- Członkostwo daje możliwość uzyskania specjalnych rabatów w Polsce i zagranicą. Regularnie organizowane są spotkania naturystów w każdą drugą sobotę miesiąca – mówi szef stowarzyszenia FNP Peter Rijnvis.

W FNP z roku na rok przybywa ludzi - i jak się okazuje, najwięcej zarejestrowanych naturystów jest... z woj. śląskiego.

Jak poinformowano nas w biurze FNP - Naturyści z woj. śląskiego niestety nie mają jeszcze swojej własnej oficjalnej plaży, jednak jest tam sporo miejsc, gdzie mogą się spotykać.

Gdzie w woj. śląskim funkcjonują plaże nudystów - zobacz następną stronę.


Wiadomości

Komentarze (62)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Dekster (gość)

Opalanie się i przebywanie nago na ładnej plaży to coś fantastycznego. Tylko katolscy dewianci uważają inaczej bo kler wmówił im że jakiś pan jezus ich stworzył.... w gaciach. To siedź w gaciach przed laptopem i oglądaj po kryjomu pornole katolski dewiancie - będziesz w zgodzie z waszą zakłamaną obłudną parszywą religią, zostaw innych, niech cieszą się swoim życiem, nie wchodź tu i nie komentuj spraw których nie rozumiesz.

Dekster (gość) (wal)

Bzdury. Jakim językiem nienawiści? Piszę że nie lubię katoli bo to dewianci, wynaturzeni ciemni dewianci o ciasnych umysłach, mam prawo mieć takie zdanie o nich? Gdzie tu nienawiść? Nienawiść do wszystkiego co niekatolskie to raczej właśnie domena katoli. Katol jak czegoś nie ogarnia swoim ciasnym rozumem albo mu czarny pasterz wmówił jakieś bzdety to wówczas nienawidzi wszystkiego co jest inne od jego jedynie słusznej wiary i przekonań. Przykłady masz na codzień.

Stryjeczny wuj szwagra mojego drugiego męża (gość)

10 zł. od za dziecko?? To dzieci też tam są?? UUU to się Trynkiewicz ucieszy....

wal (gość) (Dekster)

Rażą cię wypowiedzi "katoli"? Nie jesteś lepszy od nich. Posługujesz się językiem nienawiści w stosunku do nich tak jak oni do ciebie. To wg ciebie właściwe rozwiązanie? Gdzie dwóch obrzuca się błotem tam nikt niema racji. I tego nie zmienisz.

Rodzina_Normalna (gość)

Czemu Redakcja popiera takie zachowania? Nagość, narządy intymne są zarezerwowane dla męża, żony i Boga Ojca, a nie dla widoku pospolitego i nieprzyzwoitego.

gość (gość) (:-()

Uważaj żeby ci to dziecko nie zmarło jak zobaczy kawałek nagiego ciała:-) Najlepiej poowijaj je workami na smieci, przecież nagość w waszej katolskiej religii to coś wstrętnego.

ciekawy (gość) (nagolasa)

Zawsze się zastanawiałem, co w przypadku, gdy jakiemuś panu się na takiej plaży nagle bardzo spodoba jakaś ładna pani (a jak wiadomo, na niektóre reakcje różnych organów człowiek za bardzo wpływu nie ma)?

:-( (gość)

Największa tak plaża jest chyba na Pogorii IV. A po drugiej stronie zbiornika, w krzakach, całe masy zboków z lornetkami i teleobiektywami :-))). Są nieoficjalne, to niech się lepiej pojawią na stałe i oznaczą swoje miejsca jakimiś tabliczkami, bo spacerowałem kiedyś z dzieckiem po plaży i nagle znaleźliśmy się w otoczeniu gołych d.p. Musieliśmy się szybko stamtąd wycofywać, zanim dziecko zaczęło zadawać niewygodne pytania...

Dekster (gość) (riko)

Dobrze że dewianci mają swoje kruchty w których wąchają smrody kadzidła, szkoda że to potem wypełza między normalnych ludzi i uczy ich jak mają żyć i gdzie się opalać. Ale popatrzyłbyś chętnie na nagie ciała katolski dewiancie? Tylko z ukrycia bo przecież jesteście obłudnymi tchórzami, umiecie tylko uprzykrzać życie innym.