Federacja Naturystów Polskich zrzesza miłośników opalania się nago z całej Polski - a najwięcej... z woj. śląskiego! W ubiegłym roku w Łebie otwarto pierwszą w Polsce legalną plażę dla miłośników opalania nago. W woj. śląskim również funkcjonuje kilka takich miejsc - jednak są one wciąż nieoficjalne. Zagłosuj w naszej sondzie...Jak poinformowano nas w biurze FNP - Naturyści z woj. śląskiego niestety nie mają jeszcze swojej własnej oficjalnej plaży, jednak jest tam sporo miejsc, gdzie mogą się spotykać. Najbardziej popularna jest plaża nad Pogorią IV, plaża w Świerklańcu, Termy Rzymskie w Czeladzi oraz Centrum Naturystyczne "Cezar" w Bielsku-Białej.

Plaża dla nudystów nad Pogorią IV

O plaży dla nudystów nad Pogorią IV pisaliśmy już kilkukrotnie [czytaj tutaj - KLIKNIJ]. Opublikowaliśmy wówczas również SONDĘ, w której pytaliśmy: "Czy nad Pogorią powinna powstać oficjalna, ogrodzona plaża dla nudystów?" - w której wzięło udział kilka tysięcy internautów. Jak się okazuje - 78% głosów była ZA, 19% na NIE a 3% bez zdania.

Plażowy protest topless w celu przełamania tabu


Co zatem powinno być spełnione, żeby naturyści w woj. śląskim doczekali się swojej pierwsze oficjalnej plaży?
Jak informuje nas Federacji Naturystów Polskich - koniecznie trzeba porozumieć się z władzami miasta, a te bywają różnie nastawione. Na początek musi zebrać się grupka chętnych i wystosować pismo do urzędu. Nie jest łatwo. Jak najbardziej w takich przypadkach, FNP służy pomocą.

A jak to wygląda w świecie?

Miłośnicy opalania bez stanika czy jak ich Pan Bóg stworzył mają w czym wybierać, gdy idzie o plaże, na których króluje wakacyjna swoboda. Portal lotniczy Sky4Fly.net wybrał 5 szczególnie wartych polecenia plaż topless.

Plaże topless - te są najsłynniejsze w świecie [TOP 5] - KLIKNIJ TUTAJ!


POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:Wiadomości

Komentarze (74)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Zainteresowany (gość)

Ludzie o czym tu jest gadka o nagich plażach czy o religiach ? Bo jak o tych drugich , to wasze trudy są daremne ! ! ! Te nauki o miłości bliźniego nigdy w rzeczywistości nie miały dobra maluczkich na celu a jedynie strachem i przemocą pomnażać masę potulnych owieczek i bezmyślnych lemingów - dla chwały Pana ? - czy dla bogacenia się hierarchii. Wojny religijne, wyprawy krzyżowe, inkwizycja -czy to z miłości do bliźnich ? A w dzisiejszych czasach czy mamy coś innego ? Dalej dzieci na nauce religii straszy się ogniem piekielnym ! Określone zgrupowania w dalszym ciągu posługują się wizją Armagedonu i bezkarnie straszą nieobeznanych w Piśmie ! Co w konsekwencji prowadzi do psychoz i lęków - zobacz: Sacco-Syndrom. Tak tak owieczki i lemingi jeżeli nie zaczniecie myśleć o sobie - to do końca waszych dni będziecie posłusznie wykonywać co wam obydwie władze do wierzenia podają i wymagają. A wasi pasterze z pomocą waszych datków bedą dalej jeździli na urlopy (chowając koloratki głęboko w walizkach) by nie raz czy drugi wyskoczyć na nagą plażę czy nawet poderwać jakieś nieświadome - swego szczęścia - dziewczę. A jak wam i władza świecka przyrypie podatek za życie w grzechu (bez ślubu) to dopiero będziecie cieniutko piskać ! No ale to już jest wasza decyzja jak zamierzacie dalej żyć

wal (gość)

Dekster, uwielbiam twoje wpisy i odpowiedzi na moje komentarze. Niema nic lepszego jak pośmiać się z psychopaty, który życie poświęca na obsesyjnej nienawiści do innych. PS Tak naprawdę pierwszy wpis zamieściłem mając nadzieję, że wyplujesz rzekę jadu i nie zawiodłem się znając twoje poglądy z innych, wcześniejszych komentarzy. Muszę już kończyć bo się pokazały chmury, a ja się opalam po nagu w moim ogrodzie i robi się chłodno. Czas wracać do chaty. Czekam na jakiś kolejny "miły" twój wpis.

:-)))) (gość)

Niech sobie takie plaże funkcjonują, jeśli ktoś lubi piasek wchodzący w tyłek. Ale niech ci ludzie jakoś oznaczają sobie takie miejsce, by przypadkiem jakiś zwykły przechodzień tam niechcący nie wlazł! PS. Na Pogorii 4 taka funkcjonuje. A po drugiej stronie pełno zboczuchów w krzakach z lornetkami :-)))).

Dekster (gość) (wal)

Głupcze ale to jest ze sobą powiązane, tylko ślepy i ciemny może tego nie zauważyć że wasza katolska niechęć do wszystkiego innego bierze się z waszej religii, macie wpajane przekonanie że jesteście najlepsi, mądrzy, zawsze macie rację i pan jezus was obroni, a inni i inne wiary czy ateizm jest zły, dlatego katolstwo trzeba piętnować. Artykuł jest o nagości i plażach naturystów czyli rzeczy dla was obrzydliwych, więc po co tu wchodzisz i komentujesz rzeczy których nie rozumiesz i które cię przerastają?
Nie odróżniasz religijnego fanatyzmu i dewiacji od normalności.

wal (gość)

Dekster ty masz poważne problemy psychiczne na tle kościoła. Ksiądz cię zgwałcił kiedyś, a może zakonnica? Jak co to pisz O PLAŻACH dla nudystów, a nie wtrącaj do tego nieodmiennie twojej obsesyjnej nienawiści do wierzących. Jak katole nie chcą takich plaż to ich sprawa, nie oni o tym decydują. Niech każdy robi to co uważa za stosowne bez obrażania innych tylko dlatego, że mają odmienne zdanie. Jak by ci ktoś powiedział, że jesteś antyreligijnym p..nym fanatykiem, na dodatek psycholem na tym tle to by ci było miło? Ludzie, kochajcie się - i nago i w ubraniach.

Dariusz (gość) (piach)

Ja często też chodziłem podglądać, sam chodzę do kościoła ale podglądać lubię, też mnie zabiorą tam gdzie ciebie? Będą mi dawać te leki?
Zazdroszczę naturystom ich wolności, wychowanie w katolickiej zdeprawowanej wierze spustoszyło mnie niestety...

piach (gość)

Wypuścili mnie z psychiatryka, przepraszam za mój komentarz, oczywiście nie mam nic przeciwko plażom naturystów i nagości. To ich sprawa są wolni i mogą chodzić nago, sam tylko ich podglądałem i wywieźli mnie do psychiatryka

SAW (gość)

Jesteście zaściankowi, w wannie też kąpiecie się w ubraniach, człowiek urodził się nagi i niagi może się kąpać w wodzie.

piach (gość)

Te plaże to dla ekshibicjonistów i pedofili.Tylko tacy się tam prezentują.Najgorsze,że "wciągają" w to dzieci.

Kola (gość)

Sama nie odważyłabym się na taki krok, ale nie mam nic przeciwko. Nie wyrzadzaja mi krzywdy więc jest ok. Natomiast co do dzieci to myślę, że nie powinno ich tam byc

Jan (gość)

No i właśnie przez takie zepsucie Europa się kończy. Wchodzi inny świat. Imigranci nas zaleją, a my z gołymi d... na plaży!

Dekster (gość)

Opalanie się i przebywanie nago na ładnej plaży to coś fantastycznego. Tylko katolscy dewianci uważają inaczej bo kler wmówił im że jakiś pan jezus ich stworzył.... w gaciach. To siedź w gaciach przed laptopem i oglądaj po kryjomu pornole katolski dewiancie - będziesz w zgodzie z waszą zakłamaną obłudną parszywą religią, zostaw innych, niech cieszą się swoim życiem, nie wchodź tu i nie komentuj spraw których nie rozumiesz.

Dekster (gość) (wal)

Bzdury. Jakim językiem nienawiści? Piszę że nie lubię katoli bo to dewianci, wynaturzeni ciemni dewianci o ciasnych umysłach, mam prawo mieć takie zdanie o nich? Gdzie tu nienawiść? Nienawiść do wszystkiego co niekatolskie to raczej właśnie domena katoli. Katol jak czegoś nie ogarnia swoim ciasnym rozumem albo mu czarny pasterz wmówił jakieś bzdety to wówczas nienawidzi wszystkiego co jest inne od jego jedynie słusznej wiary i przekonań. Przykłady masz na codzień.