Federacja Naturystów Polskich zrzesza miłośników opalania się nago z całej Polski - a najwięcej... z woj. śląskiego! W ubiegłym roku w Łebie otwarto pierwszą w Polsce legalną plażę dla miłośników opalania nago. W woj. śląskim również funkcjonuje kilka takich miejsc - jednak są one wciąż nieoficjalne.Jak poinformowano nas w biurze FNP - Naturyści z woj. śląskiego niestety nie mają jeszcze swojej własnej oficjalnej plaży, jednak jest tam sporo miejsc, gdzie mogą się spotykać. Najbardziej popularna jest plaża nad Pogorią IV, plaża w Świerklańcu, Termy Rzymskie w Czeladzi oraz Centrum Naturystyczne "Cezar" w Bielsku-Białej.

Plaża dla nudystów nad Pogorią IV

O plaży dla nudystów nad Pogorią IV pisaliśmy już kilkukrotnie [czytaj tutaj - KLIKNIJ]. Opublikowaliśmy wówczas również SONDĘ, w której pytaliśmy: "Czy nad Pogorią powinna powstać oficjalna, ogrodzona plaża dla nudystów?" - w której wzięło udział kilka tysięcy internautów. Jak się okazuje - 78% głosów była ZA, 19% na NIE a 3% bez zdania.

Plażowy protest topless w celu przełamania tabu


Co zatem powinno być spełnione, żeby naturyści w woj. śląskim doczekali się swojej pierwsze oficjalnej plaży?
Jak informuje nas Federacji Naturystów Polskich - koniecznie trzeba porozumieć się z władzami miasta, a te bywają różnie nastawione. Na początek musi zebrać się grupka chętnych i wystosować pismo do urzędu. Nie jest łatwo. Jak najbardziej w takich przypadkach, FNP służy pomocą.

A jak to wygląda w świecie?

Miłośnicy opalania bez stanika czy jak ich Pan Bóg stworzył mają w czym wybierać, gdy idzie o plaże, na których króluje wakacyjna swoboda. Portal lotniczy Sky4Fly.net wybrał 5 szczególnie wartych polecenia plaż topless.

Plaże topless - te są najsłynniejsze w świecie [TOP 5] - KLIKNIJ TUTAJ!POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:Wiadomości

Komentarze (62)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Dekster (gość)

Opalanie się i przebywanie nago na ładnej plaży to coś fantastycznego. Tylko katolscy dewianci uważają inaczej bo kler wmówił im że jakiś pan jezus ich stworzył.... w gaciach. To siedź w gaciach przed laptopem i oglądaj po kryjomu pornole katolski dewiancie - będziesz w zgodzie z waszą zakłamaną obłudną parszywą religią, zostaw innych, niech cieszą się swoim życiem, nie wchodź tu i nie komentuj spraw których nie rozumiesz.

Dekster (gość) (wal)

Bzdury. Jakim językiem nienawiści? Piszę że nie lubię katoli bo to dewianci, wynaturzeni ciemni dewianci o ciasnych umysłach, mam prawo mieć takie zdanie o nich? Gdzie tu nienawiść? Nienawiść do wszystkiego co niekatolskie to raczej właśnie domena katoli. Katol jak czegoś nie ogarnia swoim ciasnym rozumem albo mu czarny pasterz wmówił jakieś bzdety to wówczas nienawidzi wszystkiego co jest inne od jego jedynie słusznej wiary i przekonań. Przykłady masz na codzień.

Stryjeczny wuj szwagra mojego drugiego męża (gość)

10 zł. od za dziecko?? To dzieci też tam są?? UUU to się Trynkiewicz ucieszy....

wal (gość) (Dekster)

Rażą cię wypowiedzi "katoli"? Nie jesteś lepszy od nich. Posługujesz się językiem nienawiści w stosunku do nich tak jak oni do ciebie. To wg ciebie właściwe rozwiązanie? Gdzie dwóch obrzuca się błotem tam nikt niema racji. I tego nie zmienisz.

Rodzina_Normalna (gość)

Czemu Redakcja popiera takie zachowania? Nagość, narządy intymne są zarezerwowane dla męża, żony i Boga Ojca, a nie dla widoku pospolitego i nieprzyzwoitego.

gość (gość) (:-()

Uważaj żeby ci to dziecko nie zmarło jak zobaczy kawałek nagiego ciała:-) Najlepiej poowijaj je workami na smieci, przecież nagość w waszej katolskiej religii to coś wstrętnego.

ciekawy (gość) (nagolasa)

Zawsze się zastanawiałem, co w przypadku, gdy jakiemuś panu się na takiej plaży nagle bardzo spodoba jakaś ładna pani (a jak wiadomo, na niektóre reakcje różnych organów człowiek za bardzo wpływu nie ma)?

:-( (gość)

Największa tak plaża jest chyba na Pogorii IV. A po drugiej stronie zbiornika, w krzakach, całe masy zboków z lornetkami i teleobiektywami :-))). Są nieoficjalne, to niech się lepiej pojawią na stałe i oznaczą swoje miejsca jakimiś tabliczkami, bo spacerowałem kiedyś z dzieckiem po plaży i nagle znaleźliśmy się w otoczeniu gołych d.p. Musieliśmy się szybko stamtąd wycofywać, zanim dziecko zaczęło zadawać niewygodne pytania...

Dekster (gość) (riko)

Dobrze że dewianci mają swoje kruchty w których wąchają smrody kadzidła, szkoda że to potem wypełza między normalnych ludzi i uczy ich jak mają żyć i gdzie się opalać. Ale popatrzyłbyś chętnie na nagie ciała katolski dewiancie? Tylko z ukrycia bo przecież jesteście obłudnymi tchórzami, umiecie tylko uprzykrzać życie innym.