Federacja Naturystów Polskich zrzesza miłośników opalania się nago z całej Polski - a najwięcej... z woj. śląskiego! W ubiegłym roku w Łebie otwarto pierwszą w Polsce legalną plażę dla miłośników opalania nago. W woj. śląskim również funkcjonuje kilka takich miejsc - jednak są one wciąż nieoficjalne.

Plaże nudystów w Polsce

Plaże dla nudystów można spotkać nad Bałtykiem w różnych miejscowościach, jednak zazwyczaj informacje o podobnych miejscach są pilnie strzeżone i przekazywane jedynie ustnie między samymi naturystami.

Jednak od zeszłego roku, wiele się zmieniło! W roku 2017 w Łebie otwarto pierwszą w Polsce, oficjalną plażę dla miłośników opalania nago.

Plaża otwierana była ze sporą fetą, na miejscu zjawili się również oficjele miasta z burmistrzem na czele.

– Cieszymy się bardzo, że Łeba myśli przyszłościowo i odważyła się na wyznaczenie takiego odcinka na plaży zachodniej dla osób chcących opalać się nago. Liczymy na to, że teraz za Łebą inne miejscowości nadmorskie nad Polskim wybrzeżem zdecydują się na ten krok. – mówi Grzegorz Kozakiewicz, koordynator projektu „Znakujemy polskie plaże”.

Tak więc, władze miasta wyznaczyły specjalny odcinek plaży gdzie będzie można bez skrępowania opalać się nago oraz postawiły odpowiednie oznakowanie i tablice informacyjne przy wejściu na taką plażę.

Nie tylko Łeba!

Oznakowania informujące o plażach dla nudystów dostępne są już m.in. w Kołobrzegu-Grzybowo oraz Gdańsku-Stogi.

Plaża w Łebie powstała w porozumieniu ze stowarzyszeniem Federacja Naturystów Polskich - którego głównym celem jest propagowanie naturyzmu jako formy promocji zdrowia fizycznego i psychicznego w kontakcie z naturą, na wolnym powietrzu oraz podczas uprawiania sportów.

Co Joanna Krupa sądzi o opalaniu się topless?


Oficjalnie tylko nad morzem, a reszta...

Jak poinformował nas prezes Federacji Naturystów Polskich - W Polsce, w przeciwieństwie do innych krajów UE tego typu plaże są wciąż nieoficjalne. Wszyscy wiedzą gdzie są, często są akceptowano przez lokalne samorządy - ale są to jednak wciąż plaże na "dziko". Dla przykładu w Holandii mamy wydzielony obszar, gdzie trafiają tylko zainteresowani. Brak jest przypadkowych plażowiczów.

Jesteś fanem opalania się bez ubrań? To rozwiązanie jest właśnie dla Ciebie! Masz możliwość zarejestrowania się do Federacji Naturystów Polskich. Koszt to 40 zł dla dorosłych, a 10 zł zapłacą dzieci, które mogą być członkami wspierającymi. Muszą wtedy posiadać zgodę opiekuna prawnego. Legitymację otrzymuje się na rok czasu, a wystarczy wypełnić formularz.


- Członkostwo daje możliwość uzyskania specjalnych rabatów w Polsce i zagranicą. Regularnie organizowane są spotkania naturystów w każdą drugą sobotę miesiąca – mówi szef stowarzyszenia FNP Peter Rijnvis.

W FNP z roku na rok przybywa ludzi - i jak się okazuje, najwięcej zarejestrowanych naturystów jest... z woj. śląskiego.

Jak poinformowano nas w biurze FNP - Naturyści z woj. śląskiego niestety nie mają jeszcze swojej własnej oficjalnej plaży, jednak jest tam sporo miejsc, gdzie mogą się spotykać.

Gdzie w woj. śląskim funkcjonują plaże nudystów - zobacz następną stronę.


Wiadomości

Komentarze (62)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

:-))) (gość)

Pomijając kwestie niesmaku, przepisów itp... Nigdy nie potrafiliśmy zrozumieć, co w tym takiego przyjemnego. Piasek wchodzący w różne miejsca, zboczeńcy z lornetkami w krzakach po drugiej stronie zbiornika (jak na Pogorii 4) itp... Poza tym ciekawe, co w sytuacji, gdy facetowi-nudyście nagle spodoba się tam jakaś rozebrana pani? Natury nie da się oszukać, pewnych rzeczy się nie ukryje :-))).

Jan (gość)

Całe szczęście, że w Polsce jest jednak normalnie i prawo jest po stronie zdrowych ludzi! Pamiętajcie, że gdy widzicie nagie osoby np. na plaży można wezwać straż miejską lub policję. Za nagość w miejscach publicznych otrzymuje się mandat! Jak komuś się to nie podoba to droga wolna. Może do jakiegoś państwa islamskiego się wybierzecie? Tam się nie patyczkują, tylko kamień w oko za takie zachowania i zagrożenia np. dla dzieci na plaży.

Zainteresowany (gość) (almasudi)

rozsądne nastawienie ! tylko nie zapomnij że po wielu latach i ciebie może spotkać - jak to nazwałeś „wór jak bukłak" i ktoś młodszy ci potem powie „ nie pomogą fale Wisły kiedy j...a już obwisły"

almasudi (gość)

Mnie tam nie przeszkadza ale sam bym nie poszedł obrzydza mnie widok starych gości i babek z biustem ciągnącym się po piasku i worem jak bukłak Indianina. Moim zdaniem jak ktoś ma ciało bogini lub herosa niech się afiszuje.

majtkowy (gość)

Antosovice w Czechach blisko Chałupek i Rudyszwałdu - to chyba najsympatyczniejsza plaża dla nagusów w promieniu 100 km od Katowic.

Zainteresowany (gość)

Po to ostatecznie tworzy się takie plaże by ludziom, którzy chcieli by w spokoju korzystać CAŁYM CIAŁEM z dobroczynnego wpływu promieni słonecznych oraz kąpieli na zdrowie. I po to też należy takie miejsca znakować by ludzie, którzy potrafią czytać i myśleć a taka formy wypoczynku im nie odpowiada by ominęli je. Jednak na tępotę nietolerancję z dyktaturą i zboczonych podglądaczy nie pomoże ani tablica ostrzegawcza ani ogrodzenie (przykład Chechło) bo ... gawiedź potrzebuje taniej sensacji

Bebok (gość)

I znów odgrzewane kotlety!!! W zeszłym roku te same zdjęcia były, na tym portalu są same starocie....