Plaże nudystów w woj. śląskim... są, choć jeszcze nieoficjalne [SONDA]. Sprawdź miejsca [LOKALIZACJE]

Federacja Naturystów Polskich zrzesza miłośników opalania się nago z całej Polski - a najwięcej... z woj. śląskiego! W ubiegłym roku w Łebie otwarto pierwszą w Polsce legalną plażę dla miłośników opalania nago. W woj. śląskim również funkcjonuje kilka takich miejsc - jednak są one wciąż nieoficjalne. Zagłosuj w naszej sondzie...

Plaże nudystów w Polsce

Plaże dla nudystów można spotkać nad Bałtykiem w różnych miejscowościach, jednak zazwyczaj informacje o podobnych miejscach są pilnie strzeżone i przekazywane jedynie ustnie między samymi naturystami.

Jednak od zeszłego roku, wiele się zmieniło! W roku 2017 w Łebie otwarto pierwszą w Polsce, oficjalną plażę dla miłośników opalania nago.

Plaża otwierana była ze sporą fetą, na miejscu zjawili się również oficjele miasta z burmistrzem na czele.

– Cieszymy się bardzo, że Łeba myśli przyszłościowo i odważyła się na wyznaczenie takiego odcinka na plaży zachodniej dla osób chcących opalać się nago. Liczymy na to, że teraz za Łebą inne miejscowości nadmorskie nad Polskim wybrzeżem zdecydują się na ten krok. – mówi Grzegorz Kozakiewicz, koordynator projektu „Znakujemy polskie plaże”.

Tak więc, władze miasta wyznaczyły specjalny odcinek plaży gdzie będzie można bez skrępowania opalać się nago oraz postawiły odpowiednie oznakowanie i tablice informacyjne przy wejściu na taką plażę.

Nie tylko Łeba!

Oznakowania informujące o plażach dla nudystów dostępne są już m.in. w Kołobrzegu-Grzybowo oraz Gdańsku-Stogi.

Plaża w Łebie powstała w porozumieniu ze stowarzyszeniem Federacja Naturystów Polskich - którego głównym celem jest propagowanie naturyzmu jako formy promocji zdrowia fizycznego i psychicznego w kontakcie z naturą, na wolnym powietrzu oraz podczas uprawiania sportów.

Co Joanna Krupa sądzi o opalaniu się topless?

Gdzie w Polsce znajdziesz najwięcej plaż dla nudystów? Kliknij TUTAJ:
TOP 10: Plaże nudystów w Polsce [18+] Jak tam wygląda? [WIDEO] Jak dojechać? [MAPA] Gdzie są najlepsze plaże naturystów?

Oficjalnie tylko nad morzem, a reszta...

Jak poinformował nas prezes Federacji Naturystów Polskich - W Polsce, w przeciwieństwie do innych krajów UE tego typu plaże są wciąż nieoficjalne. Wszyscy wiedzą gdzie są, często są akceptowano przez lokalne samorządy - ale są to jednak wciąż plaże na "dziko". Dla przykładu w Holandii mamy wydzielony obszar, gdzie trafiają tylko zainteresowani. Brak jest przypadkowych plażowiczów.

Jesteś fanem opalania się bez ubrań? To rozwiązanie jest właśnie dla Ciebie! Masz możliwość zarejestrowania się do Federacji Naturystów Polskich. Koszt to 40 zł dla dorosłych, a 10 zł zapłacą dzieci, które mogą być członkami wspierającymi. Muszą wtedy posiadać zgodę opiekuna prawnego. Legitymację otrzymuje się na rok czasu, a wystarczy wypełnić formularz.

- Członkostwo daje możliwość uzyskania specjalnych rabatów w Polsce i zagranicą. Regularnie organizowane są spotkania naturystów w każdą drugą sobotę miesiąca – mówi szef stowarzyszenia FNP Peter Rijnvis.

W FNP z roku na rok przybywa ludzi - i jak się okazuje, najwięcej zarejestrowanych naturystów jest... z woj. śląskiego.

Jak poinformowano nas w biurze FNP - Naturyści z woj. śląskiego niestety nie mają jeszcze swojej własnej oficjalnej plaży, jednak jest tam sporo miejsc, gdzie mogą się spotykać.

Gdzie w woj. śląskim funkcjonują plaże nudystów - zobacz następną stronę.

Jak poinformowano nas w biurze FNP - Naturyści z woj. śląskiego niestety nie mają jeszcze swojej własnej oficjalnej plaży, jednak jest tam sporo miejsc, gdzie mogą się spotykać. Najbardziej popularna jest plaża nad Pogorią IV, plaża w Świerklańcu, Termy Rzymskie w Czeladzi oraz Centrum Naturystyczne "Cezar" w Bielsku-Białej.

Plaża dla nudystów nad Pogorią IV

O plaży dla nudystów nad Pogorią IV pisaliśmy już kilkukrotnie [czytaj tutaj - KLIKNIJ]. Opublikowaliśmy wówczas również SONDĘ, w której pytaliśmy: "Czy nad Pogorią powinna powstać oficjalna, ogrodzona plaża dla nudystów?" - w której wzięło udział kilka tysięcy internautów. Jak się okazuje - 78% głosów była ZA, 19% na NIE a 3% bez zdania.

Plażowy protest topless w celu przełamania tabu

Co zatem powinno być spełnione, żeby naturyści w woj. śląskim doczekali się swojej pierwsze oficjalnej plaży?
Jak informuje nas Federacji Naturystów Polskich - koniecznie trzeba porozumieć się z władzami miasta, a te bywają różnie nastawione. Na początek musi zebrać się grupka chętnych i wystosować pismo do urzędu. Nie jest łatwo. Jak najbardziej w takich przypadkach, FNP służy pomocą.

A jak to wygląda w świecie?

Miłośnicy opalania bez stanika czy jak ich Pan Bóg stworzył mają w czym wybierać, gdy idzie o plaże, na których króluje wakacyjna swoboda. Portal lotniczy Sky4Fly.net wybrał 5 szczególnie wartych polecenia plaż topless.

Plaże topless - te są najsłynniejsze w świecie [TOP 5] - KLIKNIJ TUTAJ!

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Wideo

red.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

12.08.2018, 01:55

Ludzie o czym tu jest gadka o nagich plażach czy o religiach ? Bo jak o tych drugich , to wasze trudy są daremne ! ! ! Te nauki o miłości bliźniego nigdy w rzeczywistości nie miały dobra maluczkich na celu a jedynie strachem i przemocą pomnażać masę potulnych owieczek i bezmyślnych lemingów - dla chwały Pana ? - czy dla bogacenia się hierarchii. Wojny religijne, wyprawy krzyżowe, inkwizycja -czy to z miłości do bliźnich ? A w dzisiejszych czasach czy mamy coś innego ? Dalej dzieci na nauce religii straszy się ogniem piekielnym ! Określone zgrupowania w dalszym ciągu posługują się wizją Armagedonu i bezkarnie straszą nieobeznanych w Piśmie ! Co w konsekwencji prowadzi do psychoz i lęków - zobacz: Sacco-Syndrom. Tak tak owieczki i lemingi jeżeli nie zaczniecie myśleć o sobie - to do końca waszych dni będziecie posłusznie wykonywać co wam obydwie władze do wierzenia podają i wymagają. A wasi pasterze z pomocą waszych datków bedą dalej jeździli na urlopy (chowając koloratki głęboko w walizkach) by nie raz czy drugi wyskoczyć na nagą plażę czy nawet poderwać jakieś nieświadome - swego szczęścia - dziewczę. A jak wam i władza świecka przyrypie podatek za życie w grzechu (bez ślubu) to dopiero będziecie cieniutko piskać ! No ale to już jest wasza decyzja jak zamierzacie dalej żyć

23.07.2018, 14:48

Dekster, uwielbiam twoje wpisy i odpowiedzi na moje komentarze. Niema nic lepszego jak pośmiać się z psychopaty, który życie poświęca na obsesyjnej nienawiści do innych. PS Tak naprawdę pierwszy wpis zamieściłem mając nadzieję, że wyplujesz rzekę jadu i nie zawiodłem się znając twoje poglądy z innych, wcześniejszych komentarzy. Muszę już kończyć bo się pokazały chmury, a ja się opalam po nagu w moim ogrodzie i robi się chłodno. Czas wracać do chaty. Czekam na jakiś kolejny "miły" twój wpis.

22.07.2018, 20:33

Niech sobie takie plaże funkcjonują, jeśli ktoś lubi piasek wchodzący w tyłek. Ale niech ci ludzie jakoś oznaczają sobie takie miejsce, by przypadkiem jakiś zwykły przechodzień tam niechcący nie wlazł! PS. Na Pogorii 4 taka funkcjonuje. A po drugiej stronie pełno zboczuchów w krzakach z lornetkami :-)))).

22.07.2018, 18:48

Głupcze ale to jest ze sobą powiązane, tylko ślepy i ciemny może tego nie zauważyć że wasza katolska niechęć do wszystkiego innego bierze się z waszej religii, macie wpajane przekonanie że jesteście najlepsi, mądrzy, zawsze macie rację i pan jezus was obroni, a inni i inne wiary czy ateizm jest zły, dlatego katolstwo trzeba piętnować. Artykuł jest o nagości i plażach naturystów czyli rzeczy dla was obrzydliwych, więc po co tu wchodzisz i komentujesz rzeczy których nie rozumiesz i które cię przerastają?
Nie odróżniasz religijnego fanatyzmu i dewiacji od normalności.

22.07.2018, 16:19

Dekster ty masz poważne problemy psychiczne na tle kościoła. Ksiądz cię zgwałcił kiedyś, a może zakonnica? Jak co to pisz O PLAŻACH dla nudystów, a nie wtrącaj do tego nieodmiennie twojej obsesyjnej nienawiści do wierzących. Jak katole nie chcą takich plaż to ich sprawa, nie oni o tym decydują. Niech każdy robi to co uważa za stosowne bez obrażania innych tylko dlatego, że mają odmienne zdanie. Jak by ci ktoś powiedział, że jesteś antyreligijnym p..nym fanatykiem, na dodatek psycholem na tym tle to by ci było miło? Ludzie, kochajcie się - i nago i w ubraniach.

22.07.2018, 11:14

Ja często też chodziłem podglądać, sam chodzę do kościoła ale podglądać lubię, też mnie zabiorą tam gdzie ciebie? Będą mi dawać te leki?
Zazdroszczę naturystom ich wolności, wychowanie w katolickiej zdeprawowanej wierze spustoszyło mnie niestety...

22.07.2018, 11:12

Wypuścili mnie z psychiatryka, przepraszam za mój komentarz, oczywiście nie mam nic przeciwko plażom naturystów i nagości. To ich sprawa są wolni i mogą chodzić nago, sam tylko ich podglądałem i wywieźli mnie do psychiatryka

21.07.2018, 22:14

Jesteście zaściankowi, w wannie też kąpiecie się w ubraniach, człowiek urodził się nagi i niagi może się kąpać w wodzie.

21.07.2018, 14:27

To jest wątek dotyczący artykułu Plaże nudystów w woj. śląskim... są, choć jeszcze nieoficjalne [SONDA]. Sprawdź miejsca [LOKALIZACJE]

30.06.2018, 00:41

Te plaże to dla ekshibicjonistów i pedofili.Tylko tacy się tam prezentują.Najgorsze,że "wciągają" w to dzieci.

29.06.2018, 14:28

Sama nie odważyłabym się na taki krok, ale nie mam nic przeciwko. Nie wyrzadzaja mi krzywdy więc jest ok. Natomiast co do dzieci to myślę, że nie powinno ich tam byc

29.06.2018, 12:54

Dla współmałżonka owszem, a niby czemu dla boga?

28.06.2018, 09:10

No i właśnie przez takie zepsucie Europa się kończy. Wchodzi inny świat. Imigranci nas zaleją, a my z gołymi d... na plaży!

19.06.2018, 07:35

Zapytajcie "abdullahów" co sądzą o nagości!

18.06.2018, 23:50

Opalanie się i przebywanie nago na ładnej plaży to coś fantastycznego. Tylko katolscy dewianci uważają inaczej bo kler wmówił im że jakiś pan jezus ich stworzył.... w gaciach. To siedź w gaciach przed laptopem i oglądaj po kryjomu pornole katolski dewiancie - będziesz w zgodzie z waszą zakłamaną obłudną parszywą religią, zostaw innych, niech cieszą się swoim życiem, nie wchodź tu i nie komentuj spraw których nie rozumiesz.

18.06.2018, 23:47

Bzdury. Jakim językiem nienawiści? Piszę że nie lubię katoli bo to dewianci, wynaturzeni ciemni dewianci o ciasnych umysłach, mam prawo mieć takie zdanie o nich? Gdzie tu nienawiść? Nienawiść do wszystkiego co niekatolskie to raczej właśnie domena katoli. Katol jak czegoś nie ogarnia swoim ciasnym rozumem albo mu czarny pasterz wmówił jakieś bzdety to wówczas nienawidzi wszystkiego co jest inne od jego jedynie słusznej wiary i przekonań. Przykłady masz na codzień.

18.06.2018, 12:36

To niezgodne z prawem Szariatu!

18.06.2018, 12:32

Można poczuć wiatr we włosach :)

18.06.2018, 12:30

10 zł. od za dziecko?? To dzieci też tam są?? UUU to się Trynkiewicz ucieszy....

18.06.2018, 11:23

pierl się od kotoli człowieku chory

18.06.2018, 11:01

Rażą cię wypowiedzi "katoli"? Nie jesteś lepszy od nich. Posługujesz się językiem nienawiści w stosunku do nich tak jak oni do ciebie. To wg ciebie właściwe rozwiązanie? Gdzie dwóch obrzuca się błotem tam nikt niema racji. I tego nie zmienisz.

17.06.2018, 22:41

Czemu Redakcja popiera takie zachowania? Nagość, narządy intymne są zarezerwowane dla męża, żony i Boga Ojca, a nie dla widoku pospolitego i nieprzyzwoitego.

17.06.2018, 20:39

niezle macie POpiep/rzone , z gołą dóPom latac PO plazy .

10.06.2018, 15:38

Uważaj żeby ci to dziecko nie zmarło jak zobaczy kawałek nagiego ciała:-) Najlepiej poowijaj je workami na smieci, przecież nagość w waszej katolskiej religii to coś wstrętnego.

04.06.2018, 10:53

Zawsze się zastanawiałem, co w przypadku, gdy jakiemuś panu się na takiej plaży nagle bardzo spodoba jakaś ładna pani (a jak wiadomo, na niektóre reakcje różnych organów człowiek za bardzo wpływu nie ma)?

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Więcej na temat:

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, wyłącz Adblock na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3