Zdarzyło się Wam smakować szpitalne potrawy? Jak je wspominacie? W internecie furorę robi fanpage na Facebooku "Posiłki w szpitalach", w których internauci zamieszczają zdjęcia serwowanych w szpitalach - "dziwnych" potraw. Polubiło go już blisko 100 tys. internautów!

Opublikowane zdjęcia i ich opisy pochodzą z fanpagu Szpitalny Posiłek

Posiłki w naszych szpitalach... i inne perełki! Zobaczcie NOWE zdjęcia internautów

„Posiłki w szpitalach” to fanpage założony przez 28-latka Tomasza Krzemińskiego, który po pobycie w tarnobrzeskim szpitalu, postanowił podzielić się zdjęciami... "interesująco" wyglądających potraw. I zaczęło się! W tej chwili strona ma już blisko 100 tys. lajków!

Pomysłodawca fanpagu „Posiłki w szpitalach” chcą piętnować dietę, na jaką są skazani pacjenci szpitali i wpływać na ich dyrekcje. Zdarzało się, że po tych internetowych skargach pacjentów, dyrekcje tłumaczyła się na łamach prasy obiecując poprawę.

Niemal codziennie publikowane są tam zdjęcia potraw serwowanych w naszych szpitalach - a te potrafią być NAPRAWDĘ dziwne! Chleboburger, "dupka" z ogórka, karna parówka na śniadanie, szpinakowa pierzynka, pasztetopodobne wyroby z chemii, MOM czyli „mięsa oddzielanego mechanicznie”...

Dostało się również śląskim szpitalom - znajdziemy tam zdjęcia m.in. z Bielska-Białej, Katowic czy Dąbrowy Górniczej.

A jak Wy wspominać szpitalne jedzenie? Czy rzeczywiście jest tak źle? Czekamy na komentarze - przy swojej opinii wpisujcie nazwę szpitala.


Wiadomości

Komentarze (74)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

aaa (gość) (Jeden z pacjentów )

"a wiadomo że po porodzie matki muszą uważać na to co zjeść żeby maleństwo potem nie miało problemów z kółkami" - dieta matki karmiącej nie ma wpływu na kolki! Kobiety po porodzie powinny dostać pełnowartościowy posiłek z powodu tego, że poród jest dużym wysiłkiem fizycznym, nie ze względu na kolki. Fasolka i gazy z niej z brzucha matki nie przechodzą do krwi i mleko (które powstaje z krwi przecież) nie zrobi się po fasolce gazowane ;)

Jeden z pacjentów (gość)

Posiłki w szpitalach są nieprzemyslane,nie wiem kto to ustala bo czasem ludzie po poważnych operacjach chirurgicznych powinni dostawać dania lekkostrawne a dostają bigos, fasolke. Moja córka niedawno urodziła w Rudzie Śląskiej a wiadomo że po porodzie matki muszą uważać na to co zjeść żeby maleństwo potem nie miało problemów z kółkami dostawała na obiad smażona kiełbasę z cebulką i brokuły. Zjadła cześć brokuły bo nie wiedziała przy pierwszym dziecku ale to odbiło się na nieprzespanej nocy i uspokajaniu maleństwa. WSTYD! Gdzie rozum? kto nad tym czuwa? Przestępcy w więzieniach mają lepsze posiłki niż te co są w szpitalach!

asalia (gość)

koleżanka leżała w szpitalu, ma cukrzycę więc powinna mieć specjalną dietę, a było tak:
- śniadanie - duża jasna bułka, kawałek margaryny lub pseudoserek topiony
- obiad - breja sinych i rozwodnionych tłuczonych ziemniaków, gulasz z konserwy mięsnej, dwa plasterki pomidora ze skórką
- podwieczorek - kołoczek
kolacji nie widziałam
Przypomnę, że to dla osoby chorej na cukrzycę

gryps (gość)

Szpital to nie więzienie gdzie są dużo większe stawki na jednego przestępcę.Złodziej i bandyta ma lepszy i bogatszy posiłek niż pacjent.Taki kraj.

szok (gość)

Krótko mówiąc po obejrzeniu zdjęć : skandal, skandal, skandal !!! Po co my płacimy składki ??? A propos - ciekawa jestem czy Rydzyk był w tym toruńskim szpitalu i widział te niejadalne i głodowe racje żywnościowe dla chorych dzieci i dorosłych? Może by tak zasponsorował chociaż raz jakiś wypasiony catering dla swych owieczek ? Kogo jak kogo, ale jego przecież stać !!! Zapunktowałby u Pana Boga.

wladek (gość)

Byłem w szpitalu 94 dni odwiedził mnie wnuk /12 lat/,dziadek nie lepiej w więzieniu tam telewizor za darmo /szok/. pokażcie porcje więzienne

Jaca (gość)

A ja byłem pewien, że to flagowe menu i specjały Szefa Kuchni w restauracji Sowa i przyjaciele

tiago (gość)

fajne posiłki,całe życie płacimy podatki a służba zdrowia w kryzysie.Niedługo będziemy żyli jak chinach będziemy pracować za łyżkę ryżu i ubrania

PARKING PŁATNY (gość)

Posiłek musi być adekwatny do sposobu leczenia gożej że niema gdzie zaparkować przed szpitalem w zawierciu ale za to jest sprawiedliwie i zwykły człowiek i niepełnosprawny niema gdzie stanąć, dobrze że mamy ludzką policję i nie dają mandatów za parkowanie na trawnikach

rita> (gość)

takie pytanko: przychodzimy do szpitala po to żeby się nażreć czy leczyć się?...dieta też czasami się przydaje:) Głodny zje wszystko, wybrednemu niech rodzina przyniesie i tyle w temacie! Obyśmy tylko zdrowi byli;)

pacjent (gość)

jedzenie przywiezione z przetargu, nieświeże, odgrzewane albo zimne podawane w steropiankach, w ilości minimum egzystencji musisz podać ile chcesz kromek chleba. Jak powiesz dwie spojrzenie jak na przestępce.Tak jest w jednym z mikołowskich szpitali. pod patronatem ś.......