Praca w policji. Trwa nabór do policji w woj. śląskim. Sprawdź jakie są wymagania i zarobki

Chcesz wstąpić do policji w woj. śląskim? Komendant Główny Policji określił dla naszego regionu kilka terminów przyjęć. Ostatnie w tym roku to 24 września, 7 listopada oraz 27 grudnia. Należy pamiętać, że dokumenty trzeba złożyć z czteromiesięcznym wyprzedzeniem.

Nabór do policji w woj. śląskim 2018. Sprawdź jakie są wymagania i zarobki

W kraju brakuje ponad 5 tysięcy policjantów. Cóż, praca łatwa nie jest i nie każdy się do niej nadaje.

Jeśli chcesz wstąpić do policji, musisz spełniać następujące wymagania.

Praca w policji. To trzeba mieć:
- polskie obywatelstwo
- nieposzlakowaną opinię
- pełnię praw publicznych
- co najmniej średnie wykształcenie
- odpowiednią zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jesteś się podporządkować
- uregulowany stosunek do służby wojskowej

Poza tym musisz dawać rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych i nie możesz być skazany/a prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe.

Praca w policji. Wymagane dokumenty:
- Podanie o przyjęcie do służby w Policji skierowane do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach;
Wypełniony kwestionariusz osobowy (tylko część A i B, należy wypełnić dokładnie każdy punkt, zgodnie z instrukcją podaną w kwestionariuszu; druk kwestionariusza znajduje się w każdej komendzie oraz na policyjnych stronach internetowych)
- Kopie dokumentów (nie odpisy) potwierdzających posiadane wykształcenie i kwalifikacje zawodowe;
- Kopie świadectw pracy lub służby z poprzednich miejsc pracy lub służb;
- Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz klauzula informacyjna;
- Kopia dowodu osobistego

Praca w policji. Trwa nabór 2018 do policji w woj. śląskim. Sprawdź jakie są wymagania i zarobki

Komplet dokumentów można złożyć we wszystkich komendach miejskich i powiatowych policji na terenie województwa śląskiego w godzinach urzędowania komórki kadrowej - w czwartki do godziny 18.

Test psychologiczny do policji - sprawdź czy zdałbyś! Rozwiąz QUIZ:
Test psychologiczny do policji. Zdałbyś/Zdałabyś? [QUIZ - PRAWDZIWE PYTANIA]

Co w zamian?

Na pewno praca na etacie. Poza tym nie ma mowy o nudzie, przeciwnie - są ogromna odpowiedzialność, wielkie ryzyko, nieodłączny stres. A zarobki... - kliknij tutaj i sprawdź na jakie zarobki mogą liczyć mundurowi. Kliknij tutaj:
Ile zarabia policjant? Zarobki policjantów wg stanowisk - lista płac w policji 2018 [Stawki, wynagrodzenia, lista]

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

DRAPA

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

08.09.2018, 20:47

Nie użala się Pani,bo inni na Panią tyrają i uważa Pani,że to oczywista oczywistość. Tak.Dokładnie tak.Nie podobają nam się tacy ludzie jak Pani i nie będziemy odchodzić tylko będziemy walczyć o swoje. Proste. A jak się Pani nie podoba,to raporcik i po krzyku. Panią jest akurat w stanie zastąpić każdy.

07.09.2018, 17:02

Nie ma ludzi nie zastąpionych, komu się nie podoba może odejść w każdej chwili jak się wypalił czy spalił proste, raporcik i po krzyku ja bym tak zrobiła a nie płakała, wobec czego nie użalam się na forum.

03.09.2018, 11:06

Dlatego dzięki Bogu są jeszcze takie kobiety jak Pani.Bez was byłoby z policjantami naprawdę krucho. Doskonale rozumie Pani realia policyjne, żyje Pani z uczciwym policjantem, czyli z takim,który za dużo kasy do domu nie przyniesie,znosi Pani jego frustrację i jest Pani z nim. Jak dla mnie,to Pani należy się medal. Komendanci powinni odznaczać drugie połówki policjantów i policjantek, bo w dużej mierze dzięki nim policjanci się trzymają. Mądre kobiety najbardziej są potrzebne właśnie policjantom. Pani partner już taką kobietę znalazł. Pozdrawiam Panią i jego też. Mądry chłopak.

02.09.2018, 23:40

Nepotyzm, kolesiostwo. Sporo leserów. Dobry policjant, "bez pleców" nigdy zbytnio nie awansuje bo może się okazać, że będzie "zagrażał" przełożonemu w utracie stanowiska. Po latach praca odbija się negatywnie na psychice, Żyję z policjantem i wiem co piszę.

02.09.2018, 19:50

Młody policjant nie zagrozi starszemu odebraniem stanowiska. Rok lub dwa i te stanowiska będą wolne dla naiwnych, którzy będą chcieli pracować aż tyle za tak niewiele. Ja swoje zwalniam za dwa lata.

29.08.2018, 22:29

Laluniu trochę pokory przed policjantami. Słuchaj dziecko starszych,bo skończysz na manowcach.

29.08.2018, 12:08

Dlaczego obrażasz dziewczynę jej sprawa jaki zawód sobie wybiera, nic ci nie zrobiła, trochę pokory i kultury.

28.08.2018, 21:03

Patrzcie jaka idiotka. Tylko patrzcie,tłumaczenie jej,że policjanci masowo odchodzą z policji nic nie da.Jej głupota jest odporna na wszelkie argumenty. Dorobiła sobie własną teorię dlaczego policjanci odradzają wstępowanie do policji. Teoria na miarę inteligencji idiotki. Jakie miejsce pracy Cię tu czeka! Jakie! Pomódl się do Pana Boga o rozum,może Cię wysłucha,jest miłosierny.

28.08.2018, 18:03

Patrzcie jak pilnują swoich miejsc pracy a innym młodszy odradzają , nic to nie da.

27.08.2018, 18:07

No co Ty.Zobacz co się działo w berlińskiej szkole policyjnej.Jeden policjant grał w pornosach,drugi handlował narkotykami. My jesteśmy na wysokim poziomie,mamy tylko w policji skostniałą strukturę i przełożonych namaszczonych przez esbeków.Cała armia zwykłych policjantów na stanowiskach wykonawczych w terenie bardzo dobrze wykonuje swoją pracę. Nie można złego słowa powiedzieć.Niemiecki policjant na naszym miejscu by się rozpłakał i uciekł. Nasi złodzieje,na wnuczka"przenieśli się do nich,w ogóle sobie z nimi nie radzą,proszą naszych funkcjonariuszy o pomoc.

27.08.2018, 15:21

Praca w policji - nie ja sie dobrze uczę...

27.08.2018, 00:18

Praca w policji to porażka, awansują tylko plecaki i dupowł...azy. Zresztą każdy awans niesie za sobą i tak chu...jowe pieniądze, że nie ma sensu się starać o nic. Między 3 i 5 grupą 150 zł różnicy, między 5 i 6 też różnica śmieszna. Szlag trafił potrzebę awansu, każdy ma Cie w dup..ie, gdyby nie to, że brakuje mi 2 lata do emerytury już rzuciłbym to w cholerę. 13 lat służby - 3500 zł na rękę, przy tym co mam na łbie, tj. sprawy kryminalne, dyżury domowe, proroka, który ma wiecznie o coś żale (o kierownictwie bez matury nie wspomnę). Zagranicą się z nas śmieją......

26.08.2018, 19:25

Nie wstepujcie

26.08.2018, 19:13

Bądź mądry i PIER..L pracę w policji, wybierz taką która da Ci pieniądze, spokój i komfort psychiczny. Obecnie w policji siedzą ludzie tacy jak ja którzy tylko czekają żeby odejść na emeryturę, tacy którzy siedzieć będą nawet 40 lat bo policja im życie uratowała i młodzi na nowych zasadach emerytalnych, którzy sie zastanawiają co tu k..wa robią, bo w prywatnych firmach ich znajomi zarabiają od 1-2 tys wiecej. Czy emerytura po 25 latach pracy i w wieku 55 lat jest tego warta. Kalkulując to bedziesz kiepsko zarabial przez 25 a ktos inny dobrze przez 35-45 i kto lepiej na tym wyjdzie?

26.08.2018, 19:03

w łeb się jebn.j

26.08.2018, 18:21

Nie polecam. Stresu dużo a zarobki bardzo małe. Po 15 latach na rękę miałem 3600zł. Zastanów się czy gra jest warta świeczki. Ponadto psychika nadszarpnięta do tej pory. Nie polecam. Każdy Komendant patrzy tylko na statystyki obiecuje i tyle. Wasza sprawa ale nie warto za te pieniądze się narażać. Na każde pomówienie obywatela musisz się tłumaczyć i pisać głupie notatki a za pomówienie nic mu nie zrobią. Tam jesteś po to by mandaty sprzedawać a nie pomagać obywatelom. Ja byłem w szoku.

25.08.2018, 19:35

Do wszystkich chetnych: nie badzcie idiotami jak ja i tysiace innych. Mnie trzyma jeszcze tylko to ze mam dwa lata do emeryturu. Robcie kursy, szkolenia, wyrabiajcie dodatkowe uprawnienia i pracujcie za normalne pieniadze. Czy normalni ludzie wiedza ze np grafik w oddzialach prewencji planowany jest w najlepszym wypadku na tydzien do przodu? Czy w innych zawodach ludzie leja sie z narkomanami, zulami? Ile jest zawodow w ktorych trzeba strzelac do ludzi atakujacych Cie siekiera, nozem lub jakimkolwiek innym niebezpiecznym narzedziem? Lubie adrenaline a takie sytuacje to dla mnie to pestka. Nie mocze sie w nocy, nie jestem zestresowany, po prostu przywyklem, dac w morde tez umiem. Jednak po 13 latach sluzby zaczalem kalkulowac. Lepiej sie nie narobic i zarobic 4-6 tys lub wiecej, czy moze miec na codzien do czynienia z takimi sytuacjami i zarobic 3-3,5 tys? Jesli nie jestes debilem i potrafisz logicznie myslec to odpowiedz jest prosta-zarob jak najwiecej jak najmniejszym kosztem wlasnym. Odradzam wszystkim inteligentnym i logicznie myslacym ludziom jakiekolwiek pomysly zwiazane z wstapieniem do policji. Nie spier...cie sobie zycia badz kilku jego lat, inwestujcie w siebie i myslcie tylko o sobie. Nie o obywatelach i panstwie bo oni maja Was gdzies.

25.08.2018, 16:17

Liczy się skuteczności,a nie wygląd. Jesteś silny udawaj słabego,jesteś słaby udawaj silnego,a zanim chwycisz za pałę zastanów się przez sekundę czy nie ma innego sposobu. Rozwiązania siłowe są zawsze ostatecznym i najgorszym rozwiązaniem.

25.08.2018, 13:44

Racja ,ale wygląd policjanta przypominający zniewiesciałego chłopczynę czy niziutką dziewczynkę nie wygląda zbyt reprezentacyjnie.

25.08.2018, 00:28

Jeżeli trzymanie się paragrafów w policji stanowi dla kogoś problem,to lepiej żeby sam odszedł,niż miałby mu w tym pomóc prokurator.

24.08.2018, 23:40

Niestety jest dokładnie odwrotnie. Większość przełożonych bardzo agresywnie reaguje na samodzielnie myślących policjantów i nie ma z nimi żadnej gadki.Wyzwiska:"od myślenia to jestem tutaj ja,a wy jesteście od tego żeby wykonywać rozkazy,a nie myśleć! Macie robić dokładnie to co ja wam każę i nie myśleć!" Na tego,który samodzielnie myśli nikt nie chucha,nie dmucha,tylko go mobbinguje. Dlatego ten samodzielnie myślący odchodzi i trudno odchodzić.Poczytaj sobie wypowiedzi Kaśki.Dlaczego odeszła?Bo na nią dmuchali i chuchami?Nie. Odeszła,bo równali ją w dół,bo miała potencjał,którego nie wolno jej było rozwinąć. Jej przełożeni,nie życzyli sobie tego.Takich jak Kaśka było więcej w policji. Przełożeni nie tylko nie wykorzystali ich potencjału,ale cieszyli się,że się ich pozbyli.

24.08.2018, 23:21

Kompletna bzdura. Policjantka przyjmie lepiej zgłoszenie o zgwałceniu niż policjant,tylko dlatego,że jest kobietą. Wielu policjantów potrafi przyjąć takie zgłoszenie lepiej od policjantki,ale niestety ze względu na fakt,że pokrzywdzona lepiej się będzie czuła z kobietą,musi takie zgłoszenie przyjąć policjantka. Nigdzie nie jest powiedziane,że policjantka zrobi to lepiej. Tak samo interwencje z dziećmi.Policjant potrafi okazać czasami więcej empatii niż policjantka i szybciej nawiąże kontakt z dzieckiem. Płeć nie ma tu nic do rzeczy. Kobieta nie jest z góry lepszą opiekunką dla dziecka niż mężczyzna,tego się od niej oczekuje,bo takie są stereotypy,taką rolę jej przypisujemy.To dlatego panowie walczący o dziecko w sądzie, są już na samym początku,niejako z urzędu na gorszej pozycji. Nie ma czegoś takiego jak predyspozycje do bycia lepszym rodzicem.To nie predyspozycje tylko stereotypy.

24.08.2018, 23:03

Acha i jeszcze jedno:nigdy nie mów nigdy.Teraz takie czasy,że wydzwaniają do tych,którzy odeszli. Proponują niezłe warunki(tym którzy zostali nic nie proponują) niektórzy wracają,więc może Ci się łezka zakręci i wrócisz.Nie musisz rzucać swojej pracy.Niektórzy wracają na pół etatu. Policja zatrudnia jako wykładowców cywili,to czemu nie miałaby zatrudniać byłych funkcjonariuszy policji. Czuję,że na Twoich zajęciach będę mówić tylko same miłe rzeczy,normalnie przebiję rzecznika prasowego. A tak na poważnie: góra z górą się nie zejdzie,ale policjant z policjantem zawsze,więc może jednak. Wiesz jest coś takiego jak odpowiedzialność za słowa.Policjant przebierańcem,któremu wystarczy marna,ale stała micha? Było ze mną przykro?Za ostro? Wiesz ja po prostu od byłej policjantki z trzema fakultetami oczekuję więcej. Nie jesteś przecież patologią,która nazywa nas psami,które gonią za michą. To było poniżej pasa,dlatego oberwałaś. Gdyby to zrobił jakiś prostak,w ogóle by mnie to nie ruszyło,ale policjantka z trzema fakultetami. Musiałaś dostać czerwoną kartkę.

24.08.2018, 22:35

Ja Ci sprawiam przykrość? A pomyślałaś jak poczuli się policjanci,których nazwałaś przebierańcami za 2800,których ambicje kończą się na mizernej,ale pewnej misce? Ja zarabiam dużo więcej,nie pracuję też na ulicy. Dostaję 4200 na rękę, więc nie mam powodu do żalu,smutku i rezygnacji. Mi się udało osiągnąć taką pensję w policji,to Ty zrezygnowałaś,a nie ja. Nikt mi niczego za darmo nie dał, to była ciężka praca,otrzymać w końcu 4200 na rękę. To jest bardzo dobra pensja,ale ci,którzy zarabiają 3000 nie są wcale gorszymi policjantami ode mnie i ja nigdy nie nazwę ich przebierańcami bez ambicji,którym wystarczy mizerna micha.

24.08.2018, 20:05

Szanowna Katarzyno ,,glina,, jest kobietą, bezdzietną, raz robi w prewencji i przyjedzie do Ciebie na interwencję, wcześniej zaś pisze, że wypisywanie mandatów ma już za sobą a kiedy indziej jeszcze jest kimś w rodzaju kierownika w wydziale kryminalnym. Generalnie ciężko się połapać o co jej chodzi. Myślę, że głównie o to aby lawiną wpisów poznawać nastroje w firmie i podgrzewać dyskusje. Pozdrawiam Cię i życzę powodzenia. Jak powiedział klasyk ,,robienie porządków zostaw mnie,,

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, wyłącz Adblock na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3