W związku z remontem Drogowej Trasy Średnicowej w Świętochłowicach drogowcy wprowadzają kolejną zmianę organizacji ruchu. W nocy z 22 na 23 sierpnia zamknięta zostanie jezdnia w stronę Gliwic. Cały remont może zakończyć się już w piątek 24 sierpnia, ale czas jest do końca tego miesiąca.

W nocy z 22 na 23 sierpnia wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu na świętochłowickim odcinku Drogowej Trasy Średnicowej. Przypomnijmy, że obecnie na 1,5-kilometrowym fragmencie jezdni prowadzony jest remont. W nocy całkowicie zamknięta dla ruchu zostanie jezdnia prowadząca w kierunku Rudy Śląskiej, na odcinku od granicy Świętochłowic i Chorzowa do wiaduktu nad ulicą Szpitalną (już na terenie Świętochłowic).

Kierowcy jadący w stronę Gliwic będą mieli jeden pas ruchu w kierunku Katowic (pod prąd). Ponadto zamknięte zostaną łącznice prowadzące z kierunku ulic Nomiarki (w Chorzowie) i Żołnierskiej (w Świętochłowicach) w kierunku Rudy Śląskiej. Nie będzie również możliwy zjazd z północnej jezdni DTŚ w kierunku tychże dwóch ulic. Drogowcy planują zakończyć prace w najbliższy piątek, 24 sierpnia.

Remontowany jest odcinek DTŚ w Świętochłowicach w kierunku Katowic, od stawu Magiera do skrzyżowania z ul. Bytomską i w kierunku Gliwic - od granicy z Chorzowem do wiaduktu nad ul. Szpitalną. Wyremontowany zostanie 1,5 -kilometrowy odcinek DTŚ (w tym 900 m jezdni w kierunku Katowic i 600 m jezdni w kierunku Gliwic), o łącznej powierzchni ponad 21 tys. metrów kwadratowych.

Remont na DTŚ w Świętochłowicach ma potrwać do końca sierpnia. Możliwe, że drogowcy skończa jednak już w piątek 24 sierpnia. Przypomnijmy, że w trakcie remontu nie jest obsługiwany przystanek „Świętochłowice Polna” linii autobusowej nr 870 w kierunku Katowic na łącznicy DTŚ.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!