Piekarscy seniorzy uczestniczą w kursie komputerowym, zorganizowanym w bibliotece miejskiej. Kursanci na pierwszych zajęciach uczyli się m.in. podstaw pisania na klawiaturze.

Jak wejść na stronę internetową biblioteki? Gdzie znaleźć informację, która apteka czynna jest w nocy? Czy posługiwanie się kontem bankowym on-line jest trudne? To m.in. tego dowiadują się seniorzy na kursie komputerowym w piekarskiej bibliotece.

- Mam komputer w domu. Wnuczka uczy mnie obsługiwać się nim, ale sama chciałabym sobie radzić, dlatego przyszłam na kurs - mówi Halina Dobrowolska. - Uczymy się tutaj podstaw. Wreszcie będę mogła sprawdzić rozkład jazdy autobusów w internecie, czy przeczytać wiadomości - dodaje.

Maria Stokłosa brała udział już w pierwszej edycji kursu. - Do tej pory przez te kilka lat nauczyłam się np. pisania na klawiaturze. Przyszłam ponownie, by umieć jeszcze więcej i dorównać młodszym - mówi. - Nie tylko młodzi ludzie przyswajają wiedzę. Człowiek po 50 roku życia też wiele potrafi, tylko musi chcieć wyjść do ludzi i uczyć się. To jest budujące. Na kursie jest wspaniała atmosfera - dodaje.

Zajęcia odbywają się w ramach projektu „Senior w bibliotece” raz w tygodniu po 2, 5 godziny. Potrwają sześć tygodni. - Widzę duży entuzjazm i zaangażowanie - cieszy się Małgorzata Kocek, kierownik biblioteki centralnej w Piekarach Śląskich.

- Na pierwszych zajęciach, 10 lat temu, ludzie nie potrafili nawet włączyć komputera. Dziś, choć to grupa początkująca, każdy z uczestników ma konkretny cel, w którym przyszedł na kurs. Czasem brakuje pewności siebie. Chcemy przekazać kursantom podstawową wiedzę z obsługi komputera. Umożliwi im ona lepsze funkcjonowanie we współczesnym świecie, gdzie komputer i internet wiodą prym - dodaje.

Kurs w bibliotece trwa od 13 października.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!