Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Siatkarki I LO najlepsze w Piekarach

Marcin Szczepański
Siatkarki I LO zwyciężyły wszystkie mecze turnieju piekarskich szkół ponadgimnazjalnych fot. ARC MOSIR PIEKARY
Z tygodnia na tydzień poznajemy szkolnych mistrzów Piekar Śląskich w kolejnych dyscyplinach sportowych. W ubiegły piątek rywalizowały siatkarki, uczennice piekarskich szkół ponadgimnazjalnych.

W turnieju, który odbył się na hali sportowej w Kozłowej Górze wzięły udział cztery zespoły. Bezapelacyjnie zwyciężyły zawodczniki I Liceum Ogólnokształcącego, które w całym turnieju straciły tylko jednego seta.

Zawody rozgrywane były systemem każdy z każdym, do dwóch wygranych setów, do 15 punktów każdy. Siatkarki I LO pokonały Zespół Szkół nr 2 w dwóch setach, do ośmiu i pięciu punktów. Najwięcej trudności sprawiły im zawodniczki ZS nr 1, które wygrały pierwszego seta 15:10. Dwa kolejne należały już do siatkarek I LO, które zwyciężyły do sześciu i ośmiu. Wynikiem 2:0 zakończył się także mecz z ZSZ.

Drugie miejsce w turnieju zdobył ZS nr 2, który pokonał 2:1 zarówno ZS nr 1 jak i ZSZ.

W skład zwycięskiej drużyny weszły: Marta Gulba, Agnieszka Dąbrowska, Marcelina Serwecińska, Anna Kamińska, Katarzyna Markefka, Marta Knopek, Marta Grünberg, Natalia Dawid, Małgorzata Piecuch, Monika Franiel, Sandra Wojewódka i Daniela Skowronek.