(© fot. Materiały prasowe.)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Królestwo Jerozolimy ma już za sobą lata swojej świetności. Co prawda, w rękach chrześcijan znajduje się jeszcze Akka, ostatnia i zarazem najpotężniejsza twierdza Ziemi Świętej, ale wśród krzyżowców nie ma zgody.

Potężne zakony walczą między sobą o wpływy. Skłóceni europejscy władcy zgłaszają pretensje do tronu zamorskiego królestwa. Na domiar złego kupcy czerpiący zyski z handlu niewolnikami i bronią zawiązują groźny spisek, który ma na celu wywołanie wojny pomiędzy chrześcijanami i muzułmanami.

Will Campbell, doświadczony rycerz, komandor w zakonie templariuszy, wspólnie z garstką rycerzy usiłuje udaremnić spisek włoskich kupców, utrzymać kruchy pokój i zarazem zapewnić opiekę ukochanej kobiecie, z którą spotyka się w tajemnicy i dla której złamał śluby zakonne. Zadania nie ułatwia mu fakt, że do Akki przybywa jego przyjaciel z dzieciństwa, obecnie zagorzały wróg, Garen, były templariusz. Will nie wie też, że król Edward powierzył Garenowi tajną, zagrażającą zakonowi, misję.

To drugi - po "Bractwie" - tom bestsellerowej historycznej trylogii o ostatnich latach zakonu templariuszy na Ziemi Świętej opowiadający o zderzeniu dwóch światów, potędze nienawiści, potajemnej, pełnej wyrzeczeń miłości, wielkiej polityce i tragediach zwykłych ludzi.

To zarazem sugestywnie napisana książka przenosząca w barwny, piękny, egzotyczny świat średniowiecznego Orientu, sułtańskich pałaców, potężnych twierdz, których szczątki do dziś można jeszcze oglądać.
Tłum. Maria Grabska-Ryńska,
Wydawnictwo "Książnica", Katowice 2009 s. 488, cena 49,90 zł

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!