(© Fot. Adam Telisz)

W czwartek, rozpoczęła się II edycja Festiwalu Podróży i Mocnych Wrażeń. Do niedzieli włącznie będziemy mogli poznać opowieści z takich zakątków świata, jak Indie, Syria, Kambodża czy Madagaskar.

Festiwal po raz kolejny odbywa się w piekarskim kinie Zacisze. W czwartek mogliśmy tam wysłuchać opowieści Agnieszki Łyżnickiej o kulturze i języku w Ameryce oraz Marcina Franke, który przedstawił Patagonię - krainę położoną na terenie Argentyny i Chile.

Dziś o 18 zobaczymy pokaz slajdów przygotowany przez Michała Pieca z jego podróży po Madagaskarze, Indiach, Kambodży oraz Syrii. Po nim, o 19.30, Leszek Szczasny opowie o „Ruand(c)e w Afryce, czyli z piekła do raju”.

W sobotę czeka nas pokaz filmu w reżyserii T. Jurkiewicza „Z pogranicza cudu, który opowiada o zetknięciach ludzi ze światem nadprzyrodzonym. O godz. 19 badacze zjawisk paranormalnych wygłoszą prelekcję na temat działalności i śledztw zespołu PTGH (Professional Team Of Ghost Hunters).

Na zakończenie festiwalu, 5 marca o godz. 18, wystąpią Kuba Müller i Marcin Strzelecki - autorzy projektu „Piekarskie Beboki”. to projekt, w którym przybliżane są ciekawe, a nieraz najmroczniejsze tajemnice Piekar Śląskich. Po nim zobaczymy najciekawsze miejsca do zwiedzenia przez turystów, które promują na swoim kanale na YouTube Łowcy Przygód. Wstęp jest dla wszystkich bezpłatny.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!