835 aut rodem z PRL wyruszyło w sobotę z Katowic do Grecji biorąc udział w 12 edycji szalonego rajdu Złombol 2018. To największy charytatywny rajd na świecie. Przed uczestnikami setki kilometrów i przygód. ZOBACZ ZDJĘCIA

Złombol 2018 z Katowic do Grecji [ZDJĘCIA] 835 aut wyjechało na rajd spod katowickiego Spodka

W sobotę w samo południe spod Spodka w Katowicach 835 samochodów rodem z PRL wyruszyło na południe, by za kilka dni osiągnąć metę w Grecji.

Przed uczestnikami ponad 1800 kilometrów i wiele przygód na trasie.

- Mamy nadzieję, że dojedziemy. Auto zostało świetnie przygotowane, ale ma swoje lata - mówi Wojtek Maryański, z rybnickiej załogi dla której rajd na krańce Europy to nie pierwszyzna.


- Wcześniej byliśmy na Nordkapp w 2013, na Sycylii w 2016, a teraz Grecja. W tym roku mamy świetnego darczyńcę, który ufundował pieniądze na dzieci z domu dziecka - dodaje Wojtek Maryański.

Relacje ze Złombola codziennie na naszej stronie

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
Moto

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Jan (gość)

Szanowny "panie redaktorze". 835 załóg to było zgłoszonych.Wystartowało ok 400 , bo tyle opłaciło wpisowe. Proszę sie zorientowac zanim sie cos napisze bzdurnego.