Wybierz region

Wybierz miasto

  Koncert syna MIKE OLDFIELD'a w Piekarach Śląskich!

  Miejski Dom Kultury
  Piekary Śląskie, ul. Bytomska/73, +48 32 287 28 80

  19:00 - 20:00 Piątek, 20 listopada

  GYPSYFINGERS na 19 koncertach w Polsce!
  Już 20 listopada, w Miejskim Domu Kultury w Piekarach Sląskich wystąpi folkowy zespół GYPSYFINGERS.


  „WAKE UP. BE YOURSELF! – Tour Poland 2015”, to tytuł jednej z największych tras koncertowych ostatnich lat, zespołu GYPSYFINGERS.

  GypsyFingers to duet, który założyli: VICTORIA COGHLAN oraz LUKE OLDFIELD, syn legendarnego MIKE’a OLDFIELD’a.

  Ci niezwykle sympatyczni i skromni artyści zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym są dla siebie „idealnie dobranymi połówkami”.

  Luke Oldfield jest nie tylko utalentowanym gitarzystą, multiinstrumentalistą i kompozytorem, ale również znakomitym producentem muzycznym.
  Victoria Coghlan ma wykształcenie muzyczne, gra na fortepianie i na gitarze, a także pisze większość tekstów GypsyFingers, będąc jednocześnie „dobrym duszkiem” zespołu, zasilając go swoim ciepłem i tworząc zeń zjawisko przyjazne dla serca. Wspólne kompozycje Victorii i Luke’a, określane przez samych muzyków jako „romantyczny, nowoczesny folk-pop”, opowiadają o codziennych biegunach życia: o radościach i problemach, wzlotach i upadkach, miłości i nienawiści.

  Dlatego w ich twórczości przeplatają się zarówno nostalgiczne, „wyrywające serce” ballady, jak i utwory pełne energii i literackiej swobody.
  Muzyka GypsyFingers jest świeża, niepowtarzalna, a przede wszystkim swoista w nastrojowości i przestrzennej, hipnotycznej i perfekcyjnie skomponowanej strukturze. Dzięki temu, debiutancki album „Circus Life” zdobył mnóstwo doskonałych recenzji w brytyjskiej prasie muzycznej.
  Potężna trasa koncertowa po Polsce - „Wake Up. Be Yourself !” to ich pierwsza trasa poza Wielką Brytanią. GypsyFingers zagrają w 19 miastach w całym kraju. Zespół wybrał Polskę na pierwsze, europejskie tourne z bardzo prostej przyczyny. Rok temu zagrali jako support przed występem James’a Blunt’a w Warszawie… i zakochali się w polskiej publiczności, która przyjęła ich nadzwyczaj ciepło. Mają też licznych przyjaciół – Polaków, a przez to naturalnie czują wielką sympatię do wszystkiego co polskie.

  GypsyFingers zaprezentują polskiej widowni nie tylko utwory z debiutanckiego albumu, ale także kilka nowych piosenek przygotowywanych na drugą płytę.
  Duetowi towarzyszyć będą: znakomity basista Simon Hedges i perkusista, klawiszowiec Patrick Kenneally.

  Trasa koncertowa GypsyFingers otrzymała Honorowy Patronat Ambasady Brytyjskiej w Polsce oraz Programu Pierwszego Polskiego Radia, a także 13 regionalnych stacji Polskiego Radia.
  Zespół wystąpi: 14.11./Warszawa, 15.11/Lublin, 16.11./Chełm, 17.11./Kielce, 18.11./Stary Sącz, 19.11./Rzeszów, 20.11./Piekary Śląskie, 21.11./Wolbrom, 22.11./Opole, 23.11./Oświęcim, 24.11./Wrocław, 25.11/ Zielona Góra(Sulechów), 26.11./Konin, 27.11./Toruń, 28.11./Kołobrzeg, 29.11./Gdynia, 01.12./Olsztyn, 02.11./Łódź, 03.11/Bełchatów

  To będzie niezapomniany wieczór dla każdego kto kocha prawdziwą muzykę dla serca i duszy… Zapraszamy!
  Więcej informacji na naszym fanpage:

  https://www.facebook.com/GypsyFingersPoland?ref=hl

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Plebiscyt

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]