Wybierz region

Wybierz miasto

  Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Piekar Śląskich

  Bazylika Najświętszej Marii Panny (Sanktuarium)
  Piekary Śląskie, ul. Ficka/7, +48 32 287 22 70

  19:00 Poniedziałek, 5 stycznia

  • Wstęp wolny

  ulicami Piekar Śląskich przejdzie po raz pierwszy Orszak Trzech Króli - zaproszeni są do niego wszyscy mieszkańcy. Stanowi on nawiązanie do bogatej polskiej tradycji jasełkowej i będzie okazją do wspólnego radosnego kolędowania. W naszym mieście Orszak będzie wyjątkowy - tego wieczoru będą tu również gościć Symbole Światowych Dni Młodzieży.

  Po uroczystej Mszy Świętej w parafii św. Rodziny odprawionej o godz. 18.00 Orszak uda się wraz z Symbolami ŚDM do żywej szopki przy piekarskiej Bazylice. Poprowadzą go Trzej Królowie symbolizujący trzy kontynenty: Europę, Azję i Afrykę. Za nimi podążą uczniowie Miejskich Gimnazjów nr 2 i 3 ubrani w kolorowe stroje symbolizujące przynależność do poszczególnych orszaków i wszyscy chętni do udziału mieszkańcy miasta. Ze względu na wieczorną porę uczestnicy proszeni są o zabranie z sobą lampionów lub świec, dzieci mogą też zabrać dzwoneczki. Każdy może przebrać się za postać z tradycyjnych jasełek. Kulminacyjnym momentem Orszaku będzie pokłonienie się Dzieciątku Jezus i Świętej Rodzinie.

  Trasa Orszaku i wyłączony z ruchu Plac Mariacki

  Orszak przejdzie trasą udekorowaną kościelnymi flagami, która przebiegać będzie ulicami: Konstytucji 3 Maja, Generała Jerzego Ziętka, Papieża Jana Pawła II, Bytomską, Ks. Jerzego Popiełuszki, Ks. Jana Ficka. Procesja zakończy się na Rajskim Placu oraz Placu Mariackim przed Bazyliką. Kierowcy proszeni będą o nieparkowanie samochodów na Placu Mariackim od godz. 14.00, o godz. 17.00 plac zostanie wyłączony z ruchu. Na trasie przejścia można spodziewać się utrudnień w godz. od 19.00 do 20.00.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Jak dobrą masz pamięć? Co wydarzyło się w roku 2018? QUIZ