Wybierz region

Wybierz miasto

  Ryszard Schaefer - Wystawa

  Miejska Biblioteka Publiczna w Piekarach Śląskich (Galeria Młodych)
  Piekary Śląskie, ul. Kalwaryjska/62D, +48 32 767 59 75

  18:00 Czwartek, 5 marca

  • Brak informacji o cenie

  Zapraszamy na wystawę Twórczość i wspomnienia Ryszarda Schaefera, na której zaprezentowane zostaną życiowe osiągnięcia tego wybitnego piekarzanina. Wernisaż z udziałem synów i wnuka Pana Ryszarda.


  Ryszard Schaefer (1919 - 2002) - pseudonim Hacik, wychowanek przedwojennej Fortuny Brzozowice, potem krótko w Brynicy Kamień i AKS Chorzów. Wybuch II wojny światowej zahamował rozwój świetnie zapowiadającej się kariery sportowej, choć w tym czasie bronił barw m.in zespołu TuS 1897 Scharley. W pierwszych latach po wyzwoleniu był podstawowym bramkarzem piekarskiej Polonii. W tym też klubie święcił największe sukcesy jako trener drużyn młodzieżowych i seniorów. To pod jego opieką w 1955 roku poloniści awansowali do III Ligi. Ponadto szkolił piłkarzy innych piekarskich klubów: Andaluzję (czterokrotnie), Orzeł Brzeziny Śl. GKS kop. Julian (dwukrotnie) i Olimpię.
  Drugą pasją Ryszarda Schaefera było malarstwo.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Rok w 2018 w kinie - QUIZ nie tylko dla kinomanów!