Wybierz region

Wybierz miasto

  Zakręcony świat" - wystawa ręcznych młynków

  Dzielnicowy Dom Kultury w Brzezinach Śląskich
  Piekary Śląskie, ul. Walentego Roździeńskiego/99

  Od 17.04.2015 do 14.05.2015

  • 0zł

  ZAKRĘCONY ŚWIAT - WYSTAWA MŁYNKOW

  Ta niezwykła kolekcja młynków należy do Zbigniewa Niedbały. Pan Zbigniew, na co dzień weterynarz, od ponad dwudziestu lat kolekcjonuje ręczne młynki do kawy i pieprzu. Wiele z nich to prawdziwe perełki, które przyciągają uwagę swoimi zdobieniami i historią. Kolekcja liczy ponad 1,5 tys. eksponatów, które pochodzą z różnych stron świata, a w domu wypełniają niemal każdą ścianę. Najstarszy z nich pochodzi z XIX wieku. Wśród młynków są te ogromne (jak młynek pełniący funkcję stojącej lampy), ale również i miniatury (najmniejszy swoją wielkością nie różni się od temperówki do ołówków), jak i młynki drewniane, a także wykonane z alabastru, porcelanowe, z ebonitu i kryształu oraz francuskie plastikowe z lat 30.
  Ta niezwykła pasja jak to często bywa zaczęła się od przypadku, bowiem pierwszy eksponat kolekcjoner otrzymał od swojej babci. -I tak jakoś ten mój świat zaczął się wokół młynków kręcić, ich liczba stale rosła, a w poszukiwania nowych, często niezwykle oryginalnych eksponatów zaangażowała się rodzina, przyjaciele i znajomi- opowiada Zbigniew Niedbała. Dziś w powiększanie kolekcji zaangażowana jest nie tylko cała rodzina ale i przyjaciele. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Plebiscyt

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]