Medalowy łup

(KT)
Pływacy piekarskiego MOSiR-u odnieśli kolejny sukces. Foto: KRZYSZTOF TURZAŃSKI
Młodzi pływacy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji wzięli udział w Międzynarodowym Meetingu Pływackim w Bielsku-Białej. W rywalizacji wzięło udział jedenaście klubów z Czech, Słowacji oraz reprezentacje Warszawy, ...

Młodzi pływacy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji wzięli udział w Międzynarodowym Meetingu Pływackim w Bielsku-Białej. W rywalizacji wzięło udział jedenaście klubów z Czech, Słowacji oraz reprezentacje Warszawy, Krakowa i śląskich miast.
Zawody odbyły się na pięćdziesięciometrowym, otwartym basenie. Piekarzanie po raz pierwszy startowali na takim obiekcie, ale jak zwykle zaprezentowali wysoki poziom i z zawodów przywieźli w sumie szesnaście medali: dwa złote, sześć srebrnych i osiem brązowych. Pozwoliło to piekarskiej drużynie zająć w ogólnej klasyfikacji siódme miejsce.

Magda Toma wywalczyła srebrny (50 m stylem motylkowym) i trzy brązowe medale (50 m stylem dowolnym i grzbietowym, 100 m stylem dowolnym). Monika Żurecka zdobyła dwa medale srebrne (100 i 200 m stylem klasycznym) oraz dwa brązowe (50 m motylkiem i stylem klasycznym). Bartosz Szymik przywiózł medal srebrny (200 m stylem zmiennym), a Radek Kuciewicz brązowy (200 m stylem klasycznym). Artur Stych zdobył złoto i srebro (200 i 100 m stylem klasycznym). Srebro wywalczyli również Marcin Toma (200 m stylem klasycznym) i Katarzyna Auguścik (100 m grzbiet), a Paweł Wieczorek złoto (200 m stylem dowolnym) i brąz (100 m grzbietem).

Dobrze zaprezentowali się najmłodsi (kategoria do lat 13): Martyna Musialik zajęła piąte miejsce (100 m stylem klasycznym), a Mateusz Kulik siódme miejsce (50 m stylem klasycznym).