Dodaj zdjęcie profilowe

avatarAnna S.

Piekary Śląskie

Piekarski rynek

2014-05-14 12:16:48

Jak wszystkim wiadomo w Piekarach Śląskich nie ma rynku. Nie ma miejsca, w którym mieszkańcy mogliby się spotkać, odpocząć,napić kawy lub piwa. Nie ma miejsca, które stanowiłoby centrum naszego miasta. Miejsca, w którym mogłyby się odbywać koncerty i masowe imprezy.

Mieszkańcy miast ościennych takich jak Bytom czy Tarnowskie Góry naśmiewali się z nas. Mówili, że jesteśmy jedynym miastem, które nie ma rynku. Teraz śmieją się jeszcze bardziej. Dlaczego? Bo zamiast rynku będziemy mieć ryneczek.

Pomysł na stworzenie w Piekarach rynku jest bardzo dobry. Jest koncepcją wartą pochwały. Tylko dlaczego w takim miejscu? Przecież plac przy skrzyżowaniu ulic Bytomskiej i Miarki jest najbardziej ruchliwą częścią miasta. Jak w takim miejscu ludzie mają odpocząć w miłej atmosferze, jak co chwilę będą słyszeć warkot silników i czuć zapach spalin? Jak przetrwa tu zieleń i kwiaty? Przecież ciągle będą się na nich osiadać zanieczyszczenia. Jak bezpiecznie spędzić czas z dzieckiem? Myślę, że pomysłodawcy naszego rynku nie zadali sobie tych pytań. W innym razie nie zaczęliby budowy właśnie na tym maleńkim skwerze.

No cóż, mam nadzieję, że się mylę i nowy rynek będzie chlubą naszego miasta a nie nieudaną inwestycją.

Jesteś na profilu Anna S. - stronie mieszkańca miasta Piekary Śląskie. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj