Amatorski walec

Witold Wolny
Dominik Pelka (z lewej) strzelił bramkę dla BTJ Piekary Śląskie. Z kolei Adam Mozdzeń tylko asystował przy bramce dla swojej drużyny.

W piątej kolejce piekarskiej ligi halowej doszło do dwóch arcyciekawych pojedynków. Kluczowe dla układu tabeli mecze ABE Amatorów z 27 Orzegów oraz Poloni M&M z DTH AMA-POD dostarczyły kibicom wszystkiego co najlepsze. Obydwa widowiska obfitowały w dużą ilość bramek i z pewnością warto było je obejrzeć.

Potyczka mistrza 27 Orzegów z wicemistrzem ABE Amatorzy nie dostarczyła wielu emocji. Co prawda zdobytych bramek wystarczyłoby na co najmniej dwa spotkania, jednak widowisko miało jednostronny przebieg. ABE zwyciężyło zasłużenie 11:3, co z pewnością budzi respekt wśród wszystkich uczestników halowych zmagań. Losy orzegowian zostały przesądzone już w pierwszej połowie, kiedy to broniący tytułu piłkarze
z Rudy Śląskiej stracili aż sześć bramek.

Wśród Amatorów najskuteczniejszy był Tomasz Nolewajka, który zdobył trzy bramki. Po dwa celne trafienia zaliczyli Michał Białas, Marcin Drzymota, Sławomir Kowolik oraz Tomasz Lisy. Honoru pokonanych próbowali bronić Paweł Cieśliński, Dariusz Gajowski i Krzysztof Suchy.

Znacznie więcej emocji dostarczyła konfrontacja Polonii M&M z DTH AMA-POD zakończona rezultatem 4:5. Po dziewięciu minutach gry poloniści przegrywali już 0:3. W drugiej połowie udało im się zniwelować straty do jednego punktu. Dwie minuty przed zakończeniem kontaktowego gola zdobył Tomasz Twardokęs i wtedy gracze beniaminka rzucili się do desperackich ataków. Defensywa rywali zachowała jednak czujność i wynik nie uległ już zmianie. W szeregach M&M strzelecką formą błysnął zdobywca trzech goli Twardokęs oraz Jacek Gryc, który skutecznie egzekwował rzut karny. Natomiast dla DTH punktowali dwukrotnie Damian Dramski, Marcin Siwek, Adam Kaps i Tomasz Plenert.

W ostatnim spotkaniu Solidrność Julian ograła Petrolux/19 Impuls 7:4. Zawodnicy Solidarności zagrali dobrze zwłaszcza w drugiej odsłonie, kiedy zaaplikowali przeciwnikom cztery gole, a sami zachowali czyste konto. Wśród zwycięzców dobre zawody rozegrał bramkarz Roman Rzepa. Bramki dające trzy punkty zdobywali Paweł Zborowski, Mariusz Łukasik, Sebastian Klaus - wszyscy po dwie, oraz Piotr Paruzel. Dla Petroluxu gole zdobywali Roman Łuczak, Adam Stępień, Krzysztof Pierz i Mirosław Łaba.

Derbowe spotkanie Kadry Piekary z Kadrą Brzeziny nie odbyło się. Sędziowie orzekli walkower 5:0 dla Piekar.