Andaluzja i Olimpia tasują się miejscami

Krzysztof Turzański
Strzelanie bramek nie wystarczy, trzeba jeszcze
umiejętnie się bronić.
Strzelanie bramek nie wystarczy, trzeba jeszcze umiejętnie się bronić.
Kiedy mecz wygrywa Olimpia, Andaluzja ponosi porażkę. I na odwrót. W ostatniej piłkarskiej kolejce Andaluzja pokonała Carbo II Gliwice 2:1, a Olimpia przegrała z Przyszłością Ciochowice 2:4.

Kiedy mecz wygrywa Olimpia, Andaluzja ponosi porażkę. I na odwrót. W ostatniej piłkarskiej kolejce Andaluzja pokonała Carbo II Gliwice 2:1, a Olimpia przegrała z Przyszłością Ciochowice 2:4. Obecnie Andaluzja z 7 pkt zajmuje w tabeli siódme miejsce, tuż za nią na miejscu ósmym z 6 pkt uplasowała się Olimpia. Oba zespoły za cel w tym roku postawiły sobie miejsce w pierwszej piątce.

Bohaterem meczu Andaluzja-Carbo II był Przemysław Fitkowski, który w zamieszaniu pod bramką gospodarzy strzelił wyrównującą bramkę. Już po przerwie oddał strzał życia, trafiając w samo okienko i zdobywając tym samym zwycięską bramkę. Piekarzanie wiele zawdzięczają także swojemu bramkarzowi Dariuszowi Stańczykowi, który w ostatniej minucie spotkania obronił rzut karny.

Bardzo źle zagrała natomiast Olimpia. Fatalna gra obrońców i wiele niepotrzebnych błędów piłkarzy zadecydowało o niekorzystnym wyniku. W czterech spotkaniach piłkarze zdobyli aż jedenaście bramek, ale stracili ich równie dużo, bo dziewięć.

W sobotę obie drużyny zagrają na własnych boiskach. Olimpia o godz. 11.00 podejmuje LKS Miedary, a Andaluzja o godz. 17.00 zagra z Orłem Nakło Śląskie.

WOJCIECH BARON, kapitan Andaluzji:

Rozegraliśmy dobre spotkanie. Mecz był ciężki. Znowu na początku straciliśmy niepotrzebną bramkę i trzeba było nadrabiać straty. Na szczęście wszystko skończyło się po naszej myśli. Takie spotkanie jak mecz z Gazobudową Zabrze nie może się powtórzyć.

ANDRZEJ JĘCZEK, trener Olimpii:

Chłopcy źle zagrali i dostali zimny prysznic. Usłyszeli też ode mnie parę ciepłych słów... Teraz przed nimi kolejne spotkania i nie chcę słyszeć o innym wyniku niż zwycięstwo.