Darek najlepszy w Europie

(MZ)
8-letni Darek awansował do narodowej kadry szachistów. Fot. LUCYNA USIŃSKA
Darek Świercz, 8-letni szachista klubu LKS Orkan Piekary Śląskie, wywalczył w Budapeszcie tytuł mistrza Europy w szachach aktywnych do lat 10. Od tradycyjnych różnią się one jedynie czasem, który zawodnicy mają na ...

Darek Świercz, 8-letni szachista klubu LKS Orkan Piekary Śląskie, wywalczył w Budapeszcie tytuł mistrza Europy w szachach aktywnych do lat 10. Od tradycyjnych różnią się one jedynie czasem, który zawodnicy mają na zakończenie partii. W szachach aktywnych gracz ma do dyspozycji jedynie pół godziny.

W Budapeszcie piekarzanin zostawił w pokonanym polu dziewięciu przeciwników. Nie przegrał ani jednej partii. To jego największy dotychczasowy sukces. W jego kategorii wiekowej startowało w mistrzostwach 93 zawodników z całej Europy.

- Poziom zawodów był bardzo wysoki. Darek potwierdził swoje umiejętności po zajęciu pierwszego miejsca na Międzynarodowym Turnieju Młodych Talentów w Trzebinii - informuje Stanisław Kumorowicz, dyrektor Orkana.

Sukcesy młodego szachisty zostały również docenione przez trenera reprezentacji, który właśnie zdecydował się powołać Darka do kadry.

Wojciech Łobodziński, trener Arki Gdynia: Karny był ewidentny