Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dzieci z Piekar Śląskich na wypoczynku w lublinieckim Kokotku. Nie ma miejsca na nudę!

Szymon Karpe
Szymon Karpe
Aktywne spędzanie czasu na łonie natury.
Aktywne spędzanie czasu na łonie natury. UM Piekary Śląskie
Zabawy w basenie, wycieczki po lesie i ognisko z prawdziwego zdarzenia - te wszystkie atrakcje czekają w lublinieckim Kokotku na dzieci z Piekar Śląskich. Pierwszy turnus mija dzisiaj, a przed nami jeszcze trzy kolejne. Dzieci z Piekar Śląskich, choć nie wyjeżdżają na koniec świata, przez 5 dni aktywnie spędzają czas w stanicy harcerskiej "Posmyk", uczą się nowych umiejętności, a przy tym świetnie się bawią.

Młodzi piekarzanie na biwaku w Kokotku

Pierwszy turnus dobiega końca. Kolejny zacznie się już w poniedziałek 25 lipca. Łącznie z wakacyjnych wyjazdów do lublinieckiego Kokotka skorzysta 160 dzieciaków z piekarskich szkół podstawowych. Uśmiech na twarzach dzieci najlepiej zaświadcza jak dobrym pomysłem była organizacja takich letnich obozów w Lublińcu-Kokotku.

Pięciodniowe biwaki organizuje Komenda Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Piekarach Śląskich razem z Biurem Zdrowia i Spraw Społecznych piekarskiego magistratu. Młodzi piekarzanie, pod opieką harcerzy, udają się autobusem do stanicy harcerskiej "Posmyk" w Lublińcu-Kokotku. Na miejscu przez kilka dni spędzają aktywnie czas na łonie natury, biorą udział w wycieczkach, zajęciach sportowych i kulturalnych oraz różnorodnych zabawach. Można popluskać się basenie, można też wziąć udział w ognisku z prawdziwego zdarzenia. Dzieciaki z Piekar Śląskich mogą w ten sposób przez kilka dni pobawić się z rówieśnikami w atrakcyjnym przyrodniczo miejscu. Lubliniecki Kokotek od lat słynie bowiem na Śląsku z gościny i walorów turystycznych, ścieżek rowerowych i organizowanych wydarzeń.

- Celem obozów jest zajęcie wakacyjnego czasu dzieciom w sposób aktywny i odpowiedni dla ich wieku oraz uzmysłowienie uczestnikom negatywnego wpływu używek na proces dojrzewania fizycznego i psychicznego młodych ludzi oraz pokazanie możliwości życia bez konieczności używania substancji uzależniających - przekazuje Urząd Miasta w Piekarach Śląskich.

Nabór na wakacyjne wyjazdy przeprowadziły wcześniej szkoły podstawowe. Przedsięwzięcie finansowane jest z budżetu miasta. W tym roku Piekary Śląskie przeznaczyły na ten cel niecałe 92 tysiące złotych (dokładnie 91.904 zł). Przed nami jeszcze trzy takie turnusy.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych (sondaż)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na piekaryslaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto